הוריו של החייל רון קוקיא ז"ל, שנרצח לפני כחודש בפיגוע דקירה בערד, קראו להחמיר את עונשם של רוצחי בנם וביקשו להטיל עליו עונש מוות. במהלך הדיון בבית המשפט שבו הוגש כתב האישום נגד שני האחים מכסייפה בגין רצח החייל, אמרו ההורים: "הענישה צריכה להיות מקיפה וכוללת. גזר דין מוות, שאני חושב שמגיע לרוצחים, או מאסר ממושך".   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מיד לאחר שהוכנסו שני הנאשמים, חאלד וזאהי אבו-ג'ודה, לאולם בית המשפט החלו אביו של החייל ואחיו לקרוא לעברם: "תראו את הפנים שלכם, כלבים, פחדנים, חלאות אדם".

"אני קורא לביהמ"ש להחמיר עם הרוצחים ובני משפחתם שתרמו לרצח ע"י התנהגות עבריינית", הוסיף האב. "זה חשוב הן לצדק שמגיע לנו כמשפחת הנרצח, והן כדי להרתיע רוצחים פוטנציאליים אחרים. הענישה צריכה להיות גם כלכלית, כמו שלילת זכויות כלשהן ולפצות את המדינה על ההוצאות והנזקים שנגרמים לה בעקבות הרצח".

אמו של קוקיא ז"ל ציינה בהמשך כי היא "מקווה לראות את המחבל עם שק שחור על הראש, אבל כנראה שאנחנו לא נזכה לתלייה ולא נזכה לפסק דין מוות, ואנחנו ננסה ללכת הכי רחוק שאנחנו יכולים".

הוריו של הלוחם שנרצח (צילום: חדשות)
הוריו של קוקיא ז"ל בביהמ"ש | צילום: חדשותהאב קרא לכל אזרחי המדינה, יהודים ובדואים כאחד, להוקיע את משפחת הרוצחים ולהחרים אותה. "כך יהיה מסר ברור ע"י כולם נגד אלימות מכל סוג שהוא ומכל סיבה שהיא", אמר. "זו אלימות שפוגעת בכולם, ובאזרחים הבדואים בעיקר. אני אישית אעקוב מקרוב אחר מיצוי כל העונשים עם כל מי שהיה מעורב במישרין או בעקיפין ברצח של רון, ואלו שעברו על חוקי המדינה ותרמו לעשבים השוטים האלו".

"אנחנו אזרחי המדינה, אנו רוצים להיות מעורבים בהליך ענישת אותו רוצח, אנחנו רוצים להכיר אותו ואת משפחתו, ואנחנו נסתכל לו בעיניים כדי להבין את הבן אדם. אני אדאג שהוא יהיה או מאחורי סורגים או לא יהיה בכלל. אני אדאג לדבר הזה ואני אעקוב אחרי זה כדי לדעת שהרוצח הזה ימות או יישאר בכלא לכל החיים".

 "יש ח"כים שעושים אידאולוגיה שלמה של הסתה"

האב גם התייחס לכך שבני משפחתם של הנאשמים לא הגיעו לדיון. "אני שמח שמתנערים ממה שהוא עשה, אבל המשפחה עדיין צריכה לבדוק את עצמה במעשים שלה ובהתנהלות שלה", אמר. "אני שמח שהם מתנערים, ובאו אלי בשבעה נכבדים בדואים והתנערו, אני שמח ואני מודה להם, ואני מעודד בהחלט את העדה הבדואית לחתור לדו-קיום ולהשתלב בחיים במדינה".

רון קוקיא ז"ל (צילום: דובר צה''ל, חדשות)
רון קוקיא ז"ל | צילום: דובר צה''ל, חדשות
זירת הפיגוע בערד (צילום: עד ראייה)
זירת הפיגוע בערד | צילום: עד ראייה

בנוסף, תקפו ההורים את חברי הכנסת הערבים. "זה מה שהם מוסרים לבוחרים שלהם, ליישובים שהם באים מהם ולכל שומעיהם", תקפו. "כשהם מעלילים עלילות דם על המדינה ומסיתים בתור היותם חברי כנסת הם גורמים לכך. זה סוג של הסתה שבעקיפין גורמת לאזרחים שלהם לנקוט באלימות".

"יש כאלה שמסיתים ללא הפסק ולוקחים מקרים יוצאי דופן של פגיעה בזכויות של מי מהמיעוט הערבי ועושים מזה אידאולוגיה שלמה של הסתה, השמצה ועלילת דם נגד המדינה", הוסיף האב. "אמרתי את זה גם ליו"ר הכנסת שבא לנחם אותי בשבעה, אני מצפה מהכנסת בגיבוי הרשות השופטת לסלק את אותם ח"כים גם כעת, או לפחות בבחירות הקרובות שהם לא ייבחרו בכלל".