אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

מחדל משטרתי: עבריין לשעבר מהדרום, שהפך להיות עד מדינה ואמור היה להיות תחת פיקוח ואבטחה צמודה, הצליח להשיג מתחת לאפה של המשטרה אקדח וכדורים. בשל המבוכה נאלצו בפרקליטות להסכים לחתום עמו על הסדר טיעון חריג ותקדימי - כשבמקום 3 שנים בכלא, קיבל העבריין במסגרת ההסכמה בין הצדדים רק חצי שנה של עבודות שירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בעד מדינה שהפליל ראש ארגון פשע מוכר, אדם הנמצא בסכנת חיים כה גדולה שבמשטרה פנו אליו באופן חריג והזהירו אותו שיש לכך שיש מי שמעוניין לחסלו וכי הוא מאוים. בשל החשש הגדול לחייו היה אמור עד המדינה, שמתוקף מעמדו המיוחד אחרי שהעיד נגד ראש ארגון פשע נשאר יעד מודיעיני, להיות תחת פיקוח, שמירה ואבטחה של המשטרה, אך למרות זאת התרחש המחדל החמור כל כך של המחוז הדרומי של המשטרה.

כשהתגלה המחדל טען עד המדינה כי נאלץ לרכוש אקדח, זאת משום שהמשטרה שאמנם הזהירה כי הוא מאוים, לא הגנה עליו כראוי והוא חשש לחייו. בפרקליטות מחוז דרום נאלצו באופן חריג להסכים להסדר טיעון מקל ותקדימי עם העבריין, שהורשע בעבירות של החזקת נשק בניגוד לחוק והחזקת סם לצריכה עצמית, כך שבמקום עונש של 3 שנות מאסר, נגזרו עליו במסגרת הסדר הטיעון 6 חודשי עבודות שירות בלבד.

מסמך המשטרה שהגיע לידי חדשות 2
מסמך המשטרה שהגיע לידי חדשות 2 | צילום:

פרקליטו של עד המדינה, עו"ד אסף דוק, אליו פנינו לקבל תגובה אמר: "מדובר באדם ששם את חייו וחיי קרוביו על כף המאזניים עת החליט לשתף פעולה עם רשויות אכיפת החוק במאבקם נגד ארגוני הפשיעה. הסדר הטיעון הוא תוצאה של הרקע והנסיבות המיוחדים העומדים בבסיס המקרה לזכותו של מרשי".

מהמחוז הדרומי של המשטרה נמסר בתגובה: "לא ברור כלל מה הקשר בין העובדה שהחשוד שימש כעד מדינה לפני כ-8 שנים לבין הסדר הטיעון. בפועל מאז ועד היום הוא אינו נמצא תחת אבטחה או שמירה וכן לא הייתה כל אינדקציה או פנייה מצידו על היותו מאויים. נדגיש כי היותו של אדם עד מדינה בעבר אינה מקנה לו את הזכות לעבור על החוק. לכן, מיד עם קבלת המידע על כך שהצטייד בנשק, פעלה המשטרה על מנת לסכל את פעילותו העבריינית והביאה למעצרו. בכל הנוגע להסדר הטיעון ותנאיו יש לפנות לפרקליטות המטפלת בתיק שמתנהל בבימ"ש בימים אלו".

אך בניגוד לטענת המשטרה כי עד המדינה אינו נמצא תחת פיקוחה וכי הוא אינו מאויים, הגיע לידי חדשות 2 המסמך המשטרתי שבו נכתב בבירור: "בהארכת איום נקבע כי x נמצא בסיכון לחייו". כעת נשאל מדוע לא היה עד המדינה תחת פיקוח המשטרה אם סברה שיש איום על חייו, ואם כן היה תחת פיקוחה, כיצד הצליח להשיג נשק?