לפני כשבועיים נחשף בחדשות 2 כי אחד הנאשמים בפרשה 512, העוסקת בחיסולים בקרב אנשי העולם התחתון, נעצר בחשד שאיים על ראש הרכב השופטים. השבוע הואשם גולן אביטן, בכיר בארגון הפשע של יצחק אברג'יל, באיומים: בכתב האישום נטען כי אביטן הפנה תנועה מאיימת לעבר שופטת. תיעוד התקרית שודר הערב (שני) במהדורה המרכזית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האירוע התרחש ב-26 בספטמבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב: בתיעוד האירוע נראה אביטן מסמן תנועת שיסוף לעבר השופטת גיליה רביד, ראש הרכב השופטים.

אביטן נעצר וטען בחקירה שלא מדובר באיומים: לדבריו, מדובר בסימן בינו לבין איש השב"ס שליווה אותו. אביטן סיפר בחקירה כי הוא ואיש השב"ס מתאמנים בקראטה, והתנועה שסימן הייתה מתחום הקראטה. "לא התכוונתי לאיים, בסך הכל התבדחנו".

למרות זאת, אביטן הואשם באיומים כלפי השופטת. כתב האישום הוגש נגדו בבית המשפט באשקלון על מנת שלא ידונו במקרה שופטים שעובדים יחד עם השופטת רביד.

עו"ד יניב שגב
עו"ד יניב שגב | צילום:

פרקליטו של אביטן, עו"ד יניב שגב, מסר בתגובה: "מדובר בפרשנות שגויה ולא נכונה של איש השב"ס כלפי המעשים שביצע גולן, ללא שום קשר לשופטת או למי מהרכב השופטים. הרי זה אבסורד שגולן יעשה תנועה מאיימת - או התכוון לכך - כלפי מי שעתידה לגזור או להכריע את דינו".

התנועה סומנה במהלך דיון במשפטו של אביטן בפרשה 512: אביטן מואשם בשלושה מעשי רצח ובניסיון רצח. על פי כתב האישום הוא סיפק את השלטים שהפעילו את המטען שהתפוצץ בעסק להחלפת כסף בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין ב-2003, בו נרצחו שלושה בני אדם. כמו כן הוא מואשם בניסיון רצח נוסף של רוזנשטיין: המשפט נדון בפני שלושה שופטים, ובראשם השופטת רביד.