הפטום זרהום, קורבן הלינץ' בבאר שבע (צילום: Meir Even Haim/Flash90, חדשות)
הפטום זרהום ז"ל וזירת הלינץ' | צילום: Meir Even Haim/Flash90, חדשות

תפנית נוספת במשפט הלינץ' בבאר שבע: כשנתיים לאחר האירוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, בית המשפט קבע הבוקר (רביעי) כי יקבל כראיה את הסרטונים שצולמו בזירה. בתחילת החודש דווח כי השופט פסל את הראיות בשל "מחדלי חקירה חמורים" של המשטרה, אך לאחר יממה חזר בו ואמר כי מדובר בהחלטה זמנית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השופט אהרון משניות מבית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה את טענות הסניגורים נגד קבילות הראיה והודיע כי התיעוד ישמש כראיה במשפט נגד הנאשמים בתקיפתו של הפטום זרהום ז"ל. "באתי לכלל מסקנה כי בנסיבות שלפנינו, כאשר מדובר במצלמות שמתעדות את המרחב הציבורי, וכאשר היה יסוד להניח שיש בהן תיעוד של פשע שבוצע זה מקרוב, כלל לא נדרש צו שיפוטי לצורך הורדת הסרטון ממצלמות האבטחה, ולכן היעדרו של צו שיפוטי לא פגם בחוקיות התפיסה של מכשיר ה- DVR, ושל הורדת הסרטון שלאחר מכן", נימק.

משפטם של ארבעת הנאשמים - דוד מויאל, חייל צה"ל יעקב שמבה, אביתר דמרי וקצין שב"ס רונן כהן - צפוי להימשך. התיעודים, שנכללו גם בסרט התיעודי "מוות בבאר שבע", נחשבים לראיות המרכזיות שמבססות את האישום שנחשב ל"תיק דגל" של הפרקליטות.

התחנה המרכזית בבאר שבע, ארכיון
זירת האירוע | צילום:

באירוע נהרג הפטום זרהום - נתין זר מאריתריאה, דקות לאחר שאירע פיגוע במקום. המדינה רצתה להוכיח שזרהום היה מנוטרל, שלא נשקפה סכנה ממנו ולכן לא הייתה עילה לתקוף אותו - ומנגד, טענת החשודים היתה שחשו מאויימים ממנו, פחדו שיש עליו מטען ולכן הכו אותו.