התפרעויות בהר הבית, ספטמבר השנה
התפרעויות בהר הבית, ספטמבר השנה | צילום: רויטרס

כתב אישום הוגש היום (ראשון) לבית משפט שלום בבאר שבע נגד עטא אלעיאסה, תושב באר שבע בן 21 וסטודנט באוניברסיטת ביר-זית שמצפון לרמאללה, וזאת לאחר שקיים קשרים עם אגודה המקושרת לחמאס, יידה אבנים לעבר שוטרים בהר הבית ופרסם פוסטים בפייסבוק בהם שיבח פעילים של ארגון הטרור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אלעיאסה מואשם בעבירות של מתן שירות ופרסום כרזה להתאחדות בלתי מותרת, גילוי הזדהות עם ארגון והסתה לטרור, תמיכה בהתאחדות בלתי מותרת וכן התפרעות והפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות, עבירות שביצע על רקע תמיכתו בארגון החמאס.

מכתב האישום עולה כי בזמן לימודיו של אלעיאסה באוניברסיטה שבגדה המערבית הוא ניהל בין השנים 2016-2017 קשר עם מספר פעילים, ובהם יושב הראש, של "הכותלה איסלאמיה", אגודת הסטודנטים של החמאס במוסד הלימודי. אותה אגודה הוכרזה כהתאחדות בלתי מותרת ובהמשך הוכרזה גם כארגון טרור.

"פרסם דברי שבח לפעילי חמאס בפייסבוק"

במהלך לימודיו יצר הנאשם דרך הפייסבוק שלו קשר עם קבוצה של תומכי האגודה ברשת החברתית, הצביע לה בבחירות לאגודת הסטודנטים וכן חילק ספרים מטעמה לסטודנטים. בנוסף, החליף את הפרופיל שלו לתמונה שלו עם צעיף ירוק של הכותלה.

על פי האישום השני, במהלך ספטמבר האחרון, לאחר סערת הצבת גלאי המתכות בשערי כניסה להר הבית, הוא יצא למסגד אל-אקצה עם כמה מחבריו ובהמשך יידו אבנים לעבר שוטרים. בגין מעשים אלה מיוחסות לנאשם עבירות של התפרעות והפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות.

אישום נוסף הוא המיוחס לו הוא גילוי הזדהות עם ארגון והסתה לטרור ותמיכה בהתאחדות בלתי מותרת, וזאת לאחר שפרסם במספר הזדמנויות בחשבון הפייסבוק שלו פוסטים שכללו תמונות של פעילים של ארגון חמאס בצירוף דברי שבח ואהדה. עם הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו.