חמושי חמאס
ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אזרחית ישראלית, תושבת חיפה בת 40 ואם ל-7 ילדים, בגין יצירת קשר עם פעילי גדודי חללי אל-אקצא וחברות בארגון. היא נאשמת בביצוע עבירות של סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, ריגול, מגע עם סוכן חוץ וחברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי האישום היא ריגלה לטובת ארגון הטרור תמורת בצע כסף, וצילמה מתקנים אסטרטגיים בחיפה באמצעות הטלפון הנייד שלה בכוונה לפגוע בביטחון המדינה. עוד נכתב, כי האישה התחתנה עם תושב רצועת עזה לפני כ-15 שנים והתגוררה לסירוגין בשטח הרצועה ובישראל, כשבשנה האחרונה היא נכנסה לארץ "כדי לבקר את משפחתה בחיפה".

לפני כשנתיים, כך מתברר, היא יצרה קשר עם פעילי ארגון כתיבאת אלמוג'הדין - פלג של גדודי חללי אל-אקצא. הנאשמת נפגשה עם פעילי הארגון וקיבלה מהם משימות ריגול בתוך שטח ישראל - בהן גם צילום מתקנים אסטרטגיים, בדגש על מתקנים ממשלתיים.

הנאשמת, נסרין חסן
הנאשמת, נסרין חסן | צילום: תקשורת שב"כ

בין המתקנים שאותם צילמה הנאשמת: נמל חיפה, תחנת הרכבת בחיפה, משרד הפנים בעיר, תחנת המשטרה החדשה בחיפה ובית המשפט, תוך שהיא מפרטת את כמות המאבטחים בכל אחד מהמקומות ואת סידורי הביטחון. היא אף תיעדה את מיקום מצלמות האבטחה ואת מספר הכניסות לכל מבנה.

עם חזרתה לרצועת עזה, כך לפי האישום, מסרה האישה את כרטיסי הזיכרון של הטלפון הנייד שברשותה לפעילי ארגון הטרור. במרס 2015 הם הדריכו אותה כיצד להרכיב מטען חבלה והיא אף הסכימה לבצע פיגוע בשטח ישראל. היום האריך בית המשפט את מעצרה עד תום ההליכים.