התמונות שבהן השתמש החשוד (צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות)
התמונות שבהן השתמש החשוד | צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות

אחרי שנעצר לפני מספר שבועות ונחקר בחשד לסחיטה, איומים וקבלת דבר במרמה - במשטרה הודיעו היום (חמישי) כי שלומי יפרח מנתיבות, הידוע בתור "עוקץ הנשים מהדרום", צפוי לעמוד בפני כתב אישום. בן ה-42 שהורשע בעבר בעבירות הונאה נעצר בשנית לאחר שצפו תלונות חדשות נגדו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

המשטרה פתחה בחקירה המחודשת נגד יפרח לאחרונה, ועצרה אותו ב-24 ביוני. מאז, מעצרו הוארך מעת לעת, והוא נחקר בחשד ששוחח עם נשים וגברים באתרי היכרויות - בניגוד להוראת הצו שהוצא נגדו. על פי החשד, יצר החשוד קשרים באמצעות אתרי ההכרויות "ריץ' דייט"," שוגר דדי"," אינטר דייט" ו-"בא לי סקס", והציג את עצמו כ"רום", "סתיו" ושמות נוספים.

לדברי המשטרה, בחלק מהמקרים החשוד אף נפגש עם נשים שהכיר והציג בפניהן מצג שווא. כעת, עם תום החקירה הוגשה לבית המשפט הצהרת התביעה לקראת הגשת כתב האישום נגדו. הדיון בעניינו של בן ה-42 נערך עד כה בדלתיים סגורות, אולם לבקשת המשטרה החליט כעת בית המשפט לפתוח אותו לציבור. "בשים לב לאופי ביצוע העבירות ואופיין של הראיות אשר נוספו לתיק ישנו אינטרס ציבורי בקיום הדיון בדלתיים פתוחות", קבע השופט יריב בן דוד.

התמונות שבהן השתמש החשוד (צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות)
התמונות שבהן השתמש החשוד | צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות

יפרח כבר ריצה בעבר עונש מאסר בגין עבירות הונאה, וכעת על פי החשד הוא חזר לסורו גם אחרי הזמן שבילה בכלא. לפני כשנה דיווחנו על כך שיפרח שב ומציג את עצמו בזהות בדויה, נפגש עם נשים ומנסה לעקוץ אותן - ונראה כי הוא אכן לא נגמל מהמנהג המגונה, ושב לפעול בדיוק באותה השיטה.

דפוס הפעולה מוכר למשטרה

בפעם הקודמת שנעצר יפרח תיארה ד', אחת הנשים שנפגשו עמו בעדותה במשטרה, את שאירע מהפעם הראשונה שבה פגשה אותו ועד להגשת התלונה. אחרי שהשניים הכירו באינטרנט ושוחחו בטלפון מספר פעמים, החליטה ד' שהגיע הזמן לקחת את היחסים צעד קדימה ולהיפגש באחד הברים באזור מגוריה. אלא שבתוך דקות ספורות מתחילת הדייט התחילה ד' לחשוד שמי שיושב מולה הוא לא האדם שהציג את עצמו בשיחות שקדמו למפגש.

"הוא לא הפסיק לשאול שאלות על חיי הפרטיים, שאלות שמהן נראה היה שעשה עליי תחקיר מוקדם", סיפרה ד'. "הוא ידע פרטים שלא סיפרתי לו בשיחותינו הקודמות". בהמשך הבינה שהוא גם סיפר לה שקרים לכאורה. הוא אמר לה שהוא מתל אביב, אבל אופן הדיבור שלו על אזור הדרום העלה את החשד שהוא מכיר את האזור טוב מדי מכדי להיות זר. גם הסיפורים שלו על העסקים הרבים והכסף שלו ושל משפחתו עמדו בסתירה לאופן שבו התנהג ולמראה שלו, היא סיפרה.

ד' לא הסתפקה בתחושות שהתרוצצו בקרבה וכבר למחרת התקשרה למקום העבודה שהציג לכאורה ואימתה את חששותיה שאכן הבחור שנפגשה אתו בלילה שיקר לכאורה והוא אינו עובד במקום. "הבנתי שנפלתי על רמאי", סיפרה והוסיפה כי במשך מספר פעמים הוא ניסה להשיג ממנה את מספר כרטיס האשראי שלה.

אחת המתלוננות נגד יפרח (צילום: חדשות)
אחת המתלוננות נגד יפרח | צילום: חדשות

"הוא ביקש ממני לקנות לו חולצות באיזו חנות בעיר מגוריה, והמציא כל מיני תירוצים לסיבה שהארנק עם האשראי לא עליו". דרישותיו של הבחור וסיפוריו נשמעו לד' מופרכים ולאחר מספר ניסיונות שלו לדלות ממנה פרטים חסויים היא החליטה לפנות לחוקר הפרטי שרון שרגא, שפתח בבדיקה לאימות זהותו האמתית של הבחור.

עד מהרה התברר לה שמדובר בשלומי יפרח, כאמור תושב נתיבות שכבר ריצה בעבר עונש מאסר על הונאת נשים, וגם אחרי שהשתחרר מהכלא נחשד והואשם בעבירות דומות.

המשטרה מבקשת מכל מי שיש בידו מידע נוסף בעניינו של החשוד, להגיע לתחנת המשטרה הקרובה או ליצור קשר עם תחנת המשטרה בנתיבות בטלפון 08-9937444