זירת הפיגוע בו נרצח יותם עובדיה ז
יותם עובדיה, הנרצח בפיגוע באדם | צילום: חדשות

הפרקליטות הגישה היום (שני) לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד תושבת אבו טור, בת 39, בגין עבירות הזדהות עם ארגון טרור ועבירות הסתה לטרור. על פי כתב האישום, הנאשמת פרסמה בחשבון הפייסבוק והאינסטגרם שברשותה דברי אהדה ותמיכה בארגון החמאס, לרבות פיגועים שביצעה הזרוע הצבאית של הארגון בשנתיים האחרונות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במאי 2018 נחסם חשבון הפייסבוק של הנאשמת, בשל אופיים האלים של הפרסומים ברשת החברתית. משהבחינה שחשבונה נחסם, פתחה חשבון חדש בפייסבוק ובו המשיכה להחזיק ולפרסם פרסומים עד ליום מעצרה. הפרקליטות ביקשה היום להאריך את מעצרה עד תום ההליכים.

כך לדוגמה, ביום ב-26 ביולי האחרון ביצע מוחמד טארק פיגוע דקירה בישוב אדם בו רצח באמצעות סכין את יותם עובדיה ז"ל ופצע שניים אחרים. המחבל נורה ונהרג. באותו היום העלתה הנאשמת לחשבון הפייסבוק פרסום ובו תמונתו של המחבל ודברים שכתב בטרם ביצע את הפיגוע. בצד שיתוף הפרסום של המחבל, פרסמה הנאשמת פרסום משל עצמה ובו כתבה: "הלא הגיעה זמנה של מהפכה זו, אלוהים סלח לנו על אודות חוסר העשייה בנוגע לאקצא. זוהי צוואת השהיד, תשננו טוב".

הפיגוע ליד חוות גלעד בו נרצח הרב שבח
הפיגוע ליד חוות גלעד בו נרצח הרב שבח | צילום: דיווחי הרגע, ישיבת רועה ישראל, חדשות

ב-9 בינואר 2018 נרצח הרב רזיאל שבח על ידי חולית מחבלים שירו לעברו. אחמד ג'ראר, אחד מחברי החוליה, נורה ונהרג על ידי כוחות הביטחון. למחרת הפיגוע, פרסמה הנאשמת בפייסבוק את תמונת בנה לצד תמונת המחבל אחמד ג'ראר עליה נרשם: "ברכות למי שהלך בדרך האהבה וחזר שהיד". לצד התמונה, העלתה הנאשמת פרסום אחר שבו כתבה: "להתראות גיבור. על אובדנך המעוז דומע".

קירמה ומליחי ז
קירמה ומליחי ז"ל | צילום: חדשות

ביום השנה למות המחבל מוסבח אבו סביח, שביצע את הפיגוע בירושלים בו רצח בירי את השוטר יוסי קירמה ז"ל ואת לבנה מליחי ז"ל, פרסמה הנאשמת בחשבון הפייסבוק את תמונת המחבל על רקע כיפת הסלע ומסגד אל אקצא, בליווי קריקטורה של רעול פנים מחזיק רוגטקה והכיתוב "המהפכה ירושלים". לצד התמונות הללו, רשמה הנאשמת: "ותישאר קולו הפנימי של האריה בעזרת אלוהים לא משנה כמה אכזבו המאכזבים בה הערמומיים... האקצא לא מתגעגע לאף אחד כמו שהוא מתגעגע לאבירות שלך ולגבורתך יא אריה אלאקצא".

הנרצחים בפיגוע בהר אדר
הנרצחים בפיגוע בהר אדר | צילום: דוברות מג"ב, Yonatan Sindel/FLASH90, חדשות

גם ביום שבו בוצע הפיגוע בהר אדר, בו נרצחו השוטר סולומון גברייה ז"ל ושני אזרחים, יוסף עותמאן ואור אריש ז"ל, פרסמה הנאשמת הודעת תמיכה. לחשבון הפייסבוק העלתה פרסום שבו כתבה: "אלוהים גדול ולאל התודה. הרג 3 ציונים בפיגוע ירי בירושלים הכבושה" וכן הוסיפה תיוג "#המהפכה (אל-אינתיפאדה) _ מתמשכת" בצירוף סימני V.

סתאוי ושנאן ז
סתאוי ושנאן ז"ל שנרצחו בהר הבית | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

דוגמה נוספת היא הפיגוע בהר הבית בו נרצחו השוטרים האיל סתאוי וכמיל שנאן ז"ל. באותו היום העלתה הנאשמת לחשבון הפייסבוק תמונה של שניים מהמחבלים מצולמים בהר הבית ורשמה: "מבורכת לכם 'השהאדה' בכל מידות עלי האדמה והשמיים... אתם כבוד אלוהים והקדיש לכם אותה באזורים הטהורים והמקומות הכי קדושים... כן , החיוך שלכם בגן עדן יותר יפה בעזרת אלוהים".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/