מצלמת מהירות (צילום: אביר סולטן, פלאש 90, חדשות)
מצלמת מהירות בכביש | צילום: אביר סולטן, פלאש 90, חדשות

המשטרה הגיבה היום (חמישי) לפסיקת בית המשפט לתעבורה בעכו בה זוכו 22 נהגים מדוחות תנועה לאחר שתועדו על ידי מצלמות המהירות א-3. "בכוונתנו ללמוד את פסק הדין ולבחון יחד עם פרקליטות המדינה האם יש מקום לערער עליו בפני בית המשפט המחוזי", נמסר מהמשטרה שהדגישה שתעשה זאת לאחר שממצאי הדוח הסופי יתקבל. בנוסף ציינו במשטרה כי הם אלו שפנו מיוזמתם לבדיקת אמינות המצלמות ואמרו שלאחר הבדיקה הסופית הם שואפים להשיב אותן לשימוש מלא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הזיכוי בבית המשפט הגיע לאחר שרק בשבוע שעבר נמסר מהמשטרה שאמינותן של המצלמות גבוהה מאוד. במשטרה טענו שבית המשפט קיבל את החלטתו כשלא הייתה בידו התמונה המלאה והסופית של תקינות המצלמות. לדברי המשטרה ההחלטה התקבלה "מבלי שנבחנו ממצאי הבדיקות המקיפות, המגיעות לסיומן בימים אלו בטכניון, ואשר מטעמים פרוצדורליים לא הובאו בפני בית המשפט בשים לב לשלב בו היה מצוי ההליך המשפטי באותה העת".

בהודעת המשטרה הדגישו שהיא זו שפנתה מיוזמתה, בתיאום עם הפרקליטות למומחים מהטכניון לצורך בדיקת אמינות המצלמות, לפני שהנושא הוכרע בבית המשפט. "לאחר השלמת הדוח הסופי, ייבחנו ממצאיו על ידי משטרת ישראל והפרקליטות, וככל שהדוח יבטיח את אמינותן הגבוהה של מצלמות א-3, ישובו המצלמות לפעול באופן מלא", נמסר.

בית המשפט בעכו, היום (צילום: יעקב הרשקוביץ, החדשות)
בית המשפט בעכו, היום | צילום: יעקב הרשקוביץ, החדשות

בפסק הדין ביקר בית המשפט בחריפות את התביעה ואת העד מטעמה: "המומחה, שעל חוות דעתו ועדותו נשענה המאשימה, חזר בו מגרסתו והתוודה כי כלל לא נכח בניסויים שלכאורה בוצעו, אותם ניסויים קריטיים ונחוצים שבגינם ניתן בסופו של יום תו התקן".

בחודש יוני האחרון פורסם לראשונה בחדשות כי בדיקה בטכניון קבעה שהמצלמות הנייחות שהוצבו בכבישים לא אמינות. על כך אמרו היום במשטרה כי "הבדיקה הספציפית בגינה ביקשנו, בתיאום עם הפרקליטות, להשהות את התשלומים על דוחות המהירות, נותחה לעומק על ידי הטכניון ונמצא כי איננה מעידה על בעיית אמינות כלשהי".