בני ביטון (צילום: פלאש 90, חדשות)
בני ביטון | צילום: פלאש 90, חדשות

פרקליטות מחוז דרום הודיעה היום (חמישי) על סגירת התיק נגד ראש עיריית דימונה בני ביטון שנחקר בחשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית מילולית. ההחלטה התקבלה על דעתו של פרקליט המדינה שי ניצן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביטון נחקר במשרדי להב 433 בחשד שביצע את העבירות כלפי עובדת עירייה אשר הגישה נגדו תלונה. החקירה נגד ראש העירייה נפתחה בנובמבר 2017 ובסיומה הועבר התיק לבחינת הפרקליטות ללא המלצה.

מהפרקליטות נמסר כי "לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול נסיבות העניין, לרבות ריאיון עם המתלוננת במשרדי הפרקליטות וכן השלמת חקירה שביצעה המשטרה, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי אין ראיות המצדיקות הגשת כתב אישום ולפיכך הוחלט לגנוז את התיק בעילה של חוסר אשמה".

מטעם ביטון נמסר בתגובה: "היה לי ברור מלכתחילה שמדובר בעלילה פוליטית, לכן המשכתי בעשייה למען דימונה ובלילות ישנתי בשלווה. יישר כוח למערכת החוק והמשפט על עבודתם המסורה לחשיפת הצדק".

באי כוחו של ביטון, עורכי הדין גדעון פישר, ג'קי בריי וארז אבוהב מסרו בתגובה: "כפי שטענו מלכתחילה, התלונה הוגשה ככלי ניגוח פוליטי. חשוב שנבחרי ציבור יידעו, שדמם אינו הפקר. קל וחומר, כאשר מועדי הבחירות עלולים להוות מניע למהלכים, שלא יצלחו".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/