בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגשו היום (רביעי) כתבי אישום נגד שלושה בני אדם בגין מעורבות בניסיון חיסול בלב אזור התעשיה באשדוד בתחילת החודש. במהלך האירוע התפתח קרב יריות שהוביל לפציעתו של אחד הנאשמים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפוריםי שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח חודש יולי התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל על אירוע ירי סמוך לאולם אירועים בשדרות. כתוצאה מהירי נפצע תושב שדרות בפלג גופו התחתון ופונה לטיפול רפואי בבית החולים.

כבר באותו הלילה, היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש החלה באיסוף עדויות ואף איתרה סרטונים שתועדו במצלמות האבטחה הממוקמות בסמוך. מחקירת האירוע עולה כי הקורבן שנפצע באירוע, שהה בעבר במאסר. בהמשך התברר כי לאיש קיים סכסוך עם אדם אחר מהימים בהם ריצו יחדיו עונש מאסר, המקורב לאחד מארגוני הפשיעה באזור המרכז, עניין שככל הנראה היה הרקע לניסיון החיסול.

בערב בו התרחש ניסיון החיסול, הגיע הקורבן לאולם האירועים. בשלב מסוים הגיע אדם אחר שביקש ממנו לצאת החוצה. בהמשך, אותו אדם יצא אף הוא אל מחוץ לאולם וסימן לנהג שחיכה בחוץ להתקרב לאזור. בשלב זה יצא הקורבן אל מחוץ לאולם, ואז התפתח קרב היריות שבמהלכו נפצע בפלג גופו התחתון.

האיש פונה מיד לאחר האירוע על ידי מד"א לקבלת טיפול רפואי. במקביל פתחה המשטרה בחקירה. במהלך התקופה האחרונה נעצרו חשודים במעשה, ומעצרם הוארך מפעם לפעם עד להגשת שלושת כתבי האישום.

"הנאשם איבד אמון בגורמי אכיפת החוק"

"מדובר באדם שלא ניסה מעולם לגרום נזק במכוון לאף אדם", אמר עו"ד נס בן נתן המייצג את אחד הנאשמים. "המשטרה מתנכלת לו מזה מספר שנים, ולכן אין לו שום סיבה לשתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק. בעבר האשימה אותו המשטרה בזריקת רימון לעבר ביתו של שוטר ואף הוגש נגדו כתב אישום בעניין דבר שהתברר בסופו של יום כארוע שלא ארע כפי שבית המשפט קבע ולכן הוא איבד אמון בגורמי אכיפת החוק. אני בטוח שכפי שהתיק הקודם הסתיים גם תיק זה יסתיים בקול ענות חלושה".

עו"ד שרון מילר המייצג נאשם אחר בפרשה, טען כי מרשו אמר שאין לו כל קשר למעשים שיוחסו לו. "כתב האישום רק הוגש אך מרשי מכחיש כל קשר לאירוע", אמר והבהיר כי לדעתו הנאשם צפוי להשתחרר בהקדם.