"מעולם לא ראיתי אותו במצב הזה". ליאור קצ | צילום: אנה קפלן / פלאש 90

אחיו של משה קצב, הנשיא לשעבר שהורשע באונס, ליאור קצב, כתב היום (שישי) בחשבון הפייסבוק שלו פוסט ובו הביע דאגה רבה למצבו הנפשי של אחיו, לאחר החלטת ועדת השחרורים שליד שב"ס שלא לקצר את עונשו. "מעולם לא ראיתי אותו במצב הזה", כתב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מזה עשר שנים שאני מלווה מקרוב את אחי הבכור, שנים ארוכות, קשות, כואבות ומייסרות עבורו ועבור כל בני המשפחה", כתב. "בעשר השנים האלה, ראיתי אותו במצבים נפשיים כאלה ואחרים. אתמול, מייד לאחר קבלת ההחלטה של ועדת השחרורים, פגשתי אותו בבית הסוהר. ניסיתי בכל כוחי לעודד אותו ולתמוך בו. מעולם לא ראיתי אותו במצב הזה".

"לפני ישב אדם מבוגר, כואב, סובל, שבור ורצוץ, אדם שבאחת אבדה כל תקוותו וכל ציפיותיו וחלומותיו התנפצו לרסיסים", תיאר האח. "בדמיונו הוא ראה כבר את שחרורו הקרב ובא, את המפגש המאחד עם בני המשפחה עם אמו הקשישה, עם רעייתו, ילדיו, נכדיו, אחיותיו ואחיו".

מסתמן: הפרקליטות לא תערער
משה קצב, ארכיון | צילום: פלאש 90, קובי גדעון

"איזה תועלת תצמח עוד מהמשך ישיבתו בבית הסוהר?", תהה קצב. "משה קצב כבר אינו אדם צעיר. הוא נמצא בעשור השמיני לחייו. הוא אינו בקו הבריאות ומצבו הבריאותי אינו טוב. אינני מצליח להבין מהיכן הרוע? מדוע הרשעות?".

"יש לי את הרושם שעד לא יראו את הגופה שלי שותתת דם ברחובות העיר לא ירפו ממני", כך אמר אתמול הנשיא לשעבר קצב בשיחת טלפון למקורביו. "הסכמתי לכל התנאים ולכל המגבלות שהציבו בפניי. מעולם לא הציעו לי תכנית טיפולית בתוך הכלא שהתנגדתי לה. אני לא יודע איך לאסוף את השברים".

"אני מיואש לגמרי ושבור", הוסיף קצב, המרצה עונש מאסר בכלא מעשיהו בגין אונס ועבירות מין. בהחלטתם הדגישו חברי ועדת השחרורים כי "תחילתו של טיפול אמורה להית בין כתלי בית הסוהר" וכי לא נכון לבחון את השלכות הטיפול רק לאחר השחרור מהכלא. הם הוסיפו כי השתכנעו שקצב "מוכן להתחיל בתהליך טיפול ומתחיל להבין את הבעייתיות שבהתנהלותו בעבר".