חוקרי ימ"ר נגב של המחוז הדרומי במשטרה פענחו את אירוע דריסתו והפקרתו למוות של פקח מועצת הלול אריה שושן ז"ל, סמוך להר העמשא בראשית החודש שעבר. בעקבות תיעוד הדריסה במצלמה שהציבו הפקחים במקום, נעצר חשוד במעשה יחד עם תשעה מעורבים נוספים החשודים בשיבוש מהלכי חקירה וסיוע לפשע. מחר (שישי) יוגש נגדו כתב אישום ובקשה להמשך מעצרו עד תום ההליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך פעילות למניעת הברחות ביצים שנערכה ב-7 ביוני, הפתיעו פקחים של מועצת הלול מספר חברי כנופיה שעסקו בגניבת תוצרת חקלאית מאחד הלולים ביישוב. מצלמה שהציבו הפקחים במקום תיעדה את הרגע שבו פתח לפתע אחד החשודים בנסיעה פרועה ונמלט מהמקום תוך שהוא דורס את הפקח אריה שושן ומותיר אותו פצוע על הקרקע.

בעקבות האירוע קיים מפקד מרחב הנגב במשטרה, תנ"צ אמנון אלקלעי, הערכת מצב שבסופה הטיל את מלאכת חקירת המקרה על אנשי היחידה המרכזית נגב.

בתום חקירה מורכבת שנמשכה יומיים הצליחו אנשי היחידה לאתר את הרכב שהיה מעורב בדריסה ולהתחקות אחר נהגו. האיש נעצר, ובחקירתו הכחיש כל קשר למעורבותו באירוע. למרות זאת הצליחו החוקרים לבסס תשתית ראייתית מוצקה נגדו, ולגבש אותה לכדי כתב אישום שיוגש נגדו מחר. אם יורשע הוא צפוי לעונש של עד 14 שנות מאסר בפועל.

"מדובר במעשה חמור ומזעזע של נסיעה בפראות ובדריסה מכוונת של אדם תוך הפקרתו למוות בשטח", אמר מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי. "הזילות הבלתי נסבלת בחיי אדם, במקרה זה עבריין שפוגע ודורס למוות אדם כדי להימלט ממעצר, היא מרתיחה ומקוממת. אני מקווה שרף הענישה בתיק זה יהיה מחמיר ומרתיע על רקע חומרת המעשים״.

יחד עם החשוד נעצרו תשעה מעורבים נוספים החשודים בשיבוש חקירה, סיוע לאחר מעשה פשע, העלמת ראיות והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.