הואשם בשני מקרי רצח, אבוטבול (צילום: פלאש 90 יוסי זיליגר)
כתב אישום חמור | צילום: פלאש 90 יוסי זיליגר

נמשך מצעד כתבי האישום בפרשה 512: פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד אסי אבוטבול בגין רצח משה הדס לפני כ-15 שנה, חטיפתו ופציעתו של אבי ימין ב-2001 וניסיון רצח של אדם נוסף. לאבוטבול מיוחסות עבירות של רצח בכוונת תחילה, ניסיון רצח ופציעה באמצעות נשק קר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום עולה כי המתיחות בין אבוטבול למשה הדס החלה עם שחרורו של הדס ממאסר ממושך בכלא. באותה תקופה פעלו שניהם כדי לבסס את שליטתם בעסקים שונים בנתניה. בכתב האישום נטען כי מחשש לדחיקה במעמדו ניסה תחילה אבוטבול להתקרב אל הדס, אך בהמשך גמלה בלבו ההחלטה לרצוח אותו.

מהאישום עולה כי אבוטבול רצח את הדס "באופן שאינו ידוע" ואחר כך "טמן את גופתו במקום שאינו ידוע" וזאת במטרה לטשטש את עצם הרצח ולהעלים ראיות למעורבותו באירוע. הוא אף הורה לאדם אחר לשמש לו אליבי ולשקר אם ייחקר.

"למחרת נפגש אבוטבול עם איש אמונו - א"א - והודה בפניו שרצח את הדס ועקר את עיניו", נכתב בכתב האישום. במקביל, ביקש ממנו אבוטבול לסייע ליצור מצג כוזב שלפיו הדס עודנו בחיים. גופתו של משה הדס לא נמצאה מעולם.

פרנסואה אבוטבול שנרצח ב-2011 (צילום: חדשות 2)
פרנסואה אבוטבול שנרצח ב-2011 | צילום: חדשות 2

חטפו והכו את אבי ימין

פרשת אבי ימין קשורה גם היא לרצח משה הדס. ימין, שהיה חברם של אסי ואחיו פרנסואה אבוטבול, התרברב לאחר הרצח בכך שסייע לאבוטבול בהזזת הגופה. מכתב האישום עולה כי פרנסואה הגיב בכעס להתרברבות הזו וקשר קשר עם אחיו אסי לחטוף, לדקור ולסחוט אותו.

השניים הסיעו את ימין ברכב לחורשה מבודדת ליד שכונת פולג בנתניה ושם תקפו אותו באלימות. אסי אבוטבול דקר אותו בסכין ופרנסואה הכה אותו במוט במשך דקות ארוכות. אחר כך הם דרשו ממנו 100 אלף שקלים ושחררו אותו.

באישום השלישי נטען כי אסי אבוטבול החליט לרצוח את איש אמונו א"א, לאחר שזה סירב לסייע לו לייצר מצג כוזב ולפיו משה הדס עוד חי. ביולי 2001 טמן אבוטבול - "בעצמו או באמצעות מי מטעמו" - מטען חבלה בפח מחזור נייר שהונח בסמוך לרכבו.

אבוטבול הציע לא"א לנסוע ברכב שלו ונתן לו את המפתחות. כשלחץ א"א על השלט לפתיחת דלתות הרכב הופעל מטען החבלה. א"א נפצע קשות "וגופו החל לבעור". חבריו שעברו במקום פינו אותו לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם. עובר אורח שהיה במקום נפגע גם הוא כתוצאה מהפיצוץ, מספר כלי רכב ניזוקו ואפילו חלונות של בתים סמוכים התנפצו.

כתבי אישום נגד ראשי ארגוני הפשע (צילום: פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושע יוסף, חדשות 2)
כתבי אישום נגד ראשי ארגוני הפשע | צילום: פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושע יוסף, חדשות 2

השבוע: אישומים נגד ראשי עולם הפשע 

במסגרת פרשה 512 הגישה לפני שלושה ימים פרקליטות מחוז תל אביב כתבי אישום נגד כמה מהעבריינים הבכירים ביותר בישראל, בהם יצחק אברג'יל, מאיר אברג'יל, אבי רוחן, מוטי חסין וריקו שירזי. בסך הכל הוגשו ביום שני 20 כתבי אישום בשורה של עבירות הכוללות בין היתר, רצח, עבירות סמים והלבנת הון.

על פי כתבי האישום, הנאשמים ומעורבים נוספים היו חברים בארגון פשיעה בינלאומי שפעל בישראל וברחבי העולם משנת 2002 ועד לשנת 2006 לפחות. במסגרת הארגון, הם ביצעו שורה של עבירות סמים במדינות שונות וכן עבירות אלימות חמורות בישראל, שמטרתן "לבסס את עוצמתם נגד יריביהם".

בתוך כך יזומנו היום לחקירה באזהרה שלושה פרקליטים מוכרים המייצגים עבריינים בכירים החשודים בפרשה 512. במסגרת חקירת הפרשה המסועפת, שבה מעורבים בכירים בעולם התחתון ועבריינים מצמרת ארגוני הפשיעה בישראל, החליטו ראשי הפרקליטות יחד עם מובילי התיק במשטרה לחקור שלושה מהפרקליטים בחשד שפעלו בניסיון לשבש את מהלך החקירה.