פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד מעתצם פדילה, תושב טירה בן 35, בגין רצח בכוונה תחילה של מרדי מרדי בחודש אפריל האחרון בעיר. מיד לאחר הרצח, בטרם מת מפצעיו, הספיק מרדי לספר לקרובת משפחתו ששהתה לצדו על זהותו של הרוצח. "מעתצם רצח אותי", אמר לה. את הסרטון המתעד את רגעי החיסול פרסמנו באתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, שהוגש לאחר חקירה של ימ"ר מרכז, בין פדילה וחבריו קיים סכסוך עקוב מדם עם מרדי מרדי ז"ל ומשפחתו. במסגרת הסכסוך ובעקבותיו, פדילה יצר קשר עם אדם נוסף, שזהותו אינה ידועה, בכוונה לגרום למותו של מרדי. לצורך ביצוע הרצח, הצטייד פדילה באקדח ואילו חברו הצטייד בנשק אוטומטי ארוך.

סמוך לחצות, הגיעו הנאשם וחברו סמוך לביתו של פדילה בטירה והמתינו ליציאתו, כשהם חמושים, עוטים כפפות ולבושים בקפוצ'ונים המכסים את ראשם. קצת לאחר חצות, כשיצאו הפדילה וחברו מהבית, האחרון נכנס לרכבו ונסע ואילו פדילה התהלך ליד ביתו. בשלב זה הגיע הנאשם לכיוונו של המנוח וירה, מטווח קצר ביותר, מספר רב של כדורים, אל עבר פלג גופו העליון של פדילה.

תיעוד הרצח: ירי מטווח קצר וביצוע וידוא הריגה

בתיעוד החיסול נראים מעתצם וחברו מגיחים לעבר פדילה מכביש הגישה לרחוב, כשאחד מהם מבצע ירי לעברו מאקדח. לאחר ניסיונות כושלים להגן על עצמו מפני הקליעים, נראה הצעיר כשהוא מתמוטט על הקרקע. בשלב זה הגיח החמוש השני וביצע בו וידוא הריגה בירי מנשק אוטומטי. לאחר הירי נמלטו השניים במהירות מהזירה.

קולות הירי הבהילו למקום את בני משפחתו של הצעיר. הם פינו אותו באופן עצמאי אל בית החולים מאיר שבכפר סבא, שם קבעו הרופאים את מותו. במקביל, הגיעו אל המקום כוחות גדולים של מרחב השרון שפתחו בבדיקת הזירה. מחקירה ראשונית עולה כי הקורבן אמור היה לשהות במעצר בית, זאת בעקבות פרשת חטיפה של צעיר אחר שבה היה מעורב לכאורה.