תיעוד מעצרו
תמלילי חקירתו | צילום:

קצין המשטרה התגלה כעבריין מין - על פי כתב האישום שהוגש נגדו - וכעת נחשפים בחדשות 2 Online תמלילי חקירתו במחלקה לחקירות שוטרים: אוהד גיל נגר (36), קצין ביחידת מערת המכפלה במרחב חברון, הואשם לפני כחודש בשורת עבירות מין הכוללות מעשה סדום, הטרדה מינית ועוד בקטינים שעמם יצר קשר באמצעות צ'אטים באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לידי חדשות 2 Online הגיעו תמלילי חקירותיו שבהן הוא טוען בתוקף כי לא ידע את גילם:

שאלה: יש משהו חדש שאתה מעוניין לומר?

תשובה: קיבלתם מה שרציתם. אני גמור נפשית רק מהמחשבה מה יקרה כשזה יגיע לאימא שלי. אני לא מטיל את האחריות על מח"ש. לא פיתיתי אף אחד וגם אם אחרי הפרסום מישהו יטען ששכבתי עם קטין בידיעה או בניגוד לרצונו אני רוצה להתעמת איתו.

שאלה: בטח שאתה רוצה להתעמת איתו, הפאסדה שלך של "הבחור הטוב" שאתה מציג מולנו היא ממש לא הפרצוף האמיתי שלך שנחשף בקשר שלך עם הנערים האלה. ברור שבעמדת הכוח שיש לך עליהם אתה תשמח אם נעמת אותך איתם, אבל לצערך העובדות מדברות בעד עצמן ואפילו בן הזוג שלך כביכול סיפר את האמת לגבי הידיעה שלך על גילו האמיתי. תגובתך?

תשובה: שום קשר לא נעשה בכפייה ולא מתוך מניפולציות לא כפיתי את עצמי על אף אחד מעולם. ולגבי בן זוגי, אם אני נמצא איתו בסוף שבוע באילת אני לא יודע איך לקרוא לו אם לא בן זוג. אני לא יודע מה נאמר לו על ידיכם בזמן העדות שלו שגרם לו להגדיר את זה אחרת. אני רוצה להוסיף שברוב המקרים אני סיימתי את הקשר והצד השני הוא שחידש אותו.

"ביקש תמונות עירום"

מכתב האישום שהוגש נגדו עולה כי "משנת 2012 ועד למעצרו לפני מספר ימים, בעשרות הזדמנויות שונות, הוא נהג להיכנס לצ'אטים ברשת האינטרנט, תוך שהוא מאמץ לעצמו זהות בדויה בנוגע לשמו וגילו, תר אחרי גולשים שהתרשם כי הם קטינים והחל בצ'אט איתם. משרכש את אמונם, המשיך את השיחה באמצעות הטלפון ותוכנות הסקייפ והוואטסאפ".

לאחר מכן על פי כתב האישום, החל הקצין להתכתב עם קטינים שטרם מלאו להם 16 שנים, התכתבויות בעלות תוכן מיני, תוך שהוא מתאר בפני הקטינים תיאורים של מעשים מיניים שאותם הוא חפץ לקיים עמם, מבקש מהם לשלוח לו תמונות בעירום מלא או חלקי, וכן, במסגרת שיחת וידיאו, לחשוף חלקי גוף מוצנעים ולבצע בעצמם מעשי אוננות, כל זאת לשם גירויו המיני וסיפוקו.

"קיבלתם מה שרציתם"
"קיבלתם מה שרציתם" | צילום:

עם חלק מהקטינים נפגש הקצין ובמסגרת מפגשים אלה ביצע בהם מעשים מיניים שונים, לרבות יחסי מין אוראליים ואנאליים, וזאת על אף היותו מודע לגילם הצעיר של הקטינים. הקצין נעצר בחודש אפריל, לאחר שקבע להיפגש עם אדם שהציג את עצמו כנער בן 14 במהלך ההתכתבות ביניהם. עם זאת, במקום לפגוש את אותו נער לכאורה, הוא פגש את שוטרי תחנת לב דיזנגוף בתל אביב שעצרו אותו.

שאלה: אתה נתלה בכל מיני תירוצים מטופשים. יש חוק במדינת ישראל שנועד למנוע בדיוק את המצבים האלה. אתה ואני בני אותו הגיל. מה דעתך שהייתי יוצא עכשיו עם ילדה בת 15.5?

תשובה: אני חוזר ואומר מה שאמרתי במהלך החקירות. אילו ידעתי שמדובר בקטין מתחת לגיל 16 לא הייתי יוצר שום קשר.

שאלה: כמה פעמים הגעת על מדים למפגש ראשון עם מישהו?

תשובה: בחיים לא.

שאלה: למה לא?

תשובה: אני לא מערב את החיים המיניים שלי עם העבודה שלי.

באשר לטענת המשטרה כי בעת שנעצר אמר כי הוא בתפקיד הוא השיב בחקירתו: "אני רוצה להוסיף שאם הם טוענים שאמרתי שאני בתפקיד למה לא שאלו אותי איזה תפקיד ולאיזה מטרה. ולגבי צבי (שם בדוי) הוא לא תמים כמו שאתם חושבים, יש לו עבר מיני, בזמן שהכרנו הייתה לו כמה כמו שלוש שנים ולפני היו לו קשרים עם שני גברים בני 22-25 פלוס מינוס. אני לא לוכד ילדים תמימים".

שאלה: וזה שלטענתך היו לו לפנייך שני גברים בני 22-25 אמור להצדיק את מה שאתה עשית?

תשובה: אני לא חושב שעשיתי משהו לא תקין.

שאלה: מה פער הגילאים בינך לבין עידן (שם בדוי)?

תשובה: הוא 17 אני 36.

שאלה: מדובר פה על פער ביניכם של 20 שנה לערך. לא מדובר פה לא על זוג ולא על בן זוג. מדובר על קטין שקיימת איתו יחסי מין בעודו מתחת לגיל 16. קטין שניצלת לצרכיך המיניים. תגובתך.

תשובה: אני כופר באמירה הזאתי, באשמה הזאתי אחד כי הוא לא היה קטין מבחינתי ולא היה פה שום ניצול. זה היה הדדי מתוך רצון. ויתרה מכך עשינו הרבה דברים מעבר לסקס.

שאלה: הכוונות המיניות שלך כלפיו ברורות. אתה רוצה להיפגש איתו, מדבר על הנטיות שלו, על גודל איבר המין שלך, מציע לו לבוא לבית של אחותך, אומר לו שהיית לוקח אותו ומחזיר אותו. תגובתך?

תשובה: שיחת חולין בלבד.

שאלה: הצעת לבוא לקחת אותו להתקלח איתך לעשות סקס שיהיה שמח. מה שיחת חולין פה?

תשובה: סוג של חוויה מינית מילולית. תקראי לזה שיחה מינית. עובדה שאני לא מכיר את הבנאדם הזה.

"הוא אמר לך שהוא בכיתה י'"

שאלה: אתה קצין בתפקיד קרבי, במערת המכפלה. צריך הרבה יכולות אישיות של אינוטאיציה, דינמיקה עם אנשים, לתפקד במצבי לחץ. איך זה יכול להיות שלא נדלקו לך נורות אדומות לגבי (שם בדוי) אתה נפגש איתו בביתו בארבע בצהריים, כשההורים לא בבית, הוא אומר לך שהוא בכיתה י' ואין לו רישיון. איך זה שאתה אומר שמבחינתך הוא לא קטין מאחר ואמר לך על בגרויות. איך זה יכול להיות שאתה מבצע כזה תפקיד בתור איש משטרה אבל מה שנוגע לקטינים...

תשובה: אם היה לי צל של ספק, או הספק הקטן ביותר שהוא קטין לא הייתי נכנס מלכתחילה לקשר הזה ועל אחד כמה וכמה לא הייתי מגיע אליו הביתה. יתרה מכך שאספתי אותו מבחינתי, בפעם השנייה ושאלתי אותו אם הוריו נמצאים בבית שלא יראו אותי עם האוטו כי לא נעים, הוא אמר שלא מפריע לו. לא הייתי אותו מהבית עם האוטו שלי.

שאלה: איך זה ייתכן שמספר קטינים מספרים שאתה ידעת שהם קטינים מתחת לגיל 16 וקיימת עמם יחסי מין, ואילו אתה טוען שלא ידעת את הגיל. מה כולם משקרים?

תשובה: אני רוצה שאותו בנאדם יבוא ויטיח לי את זה בפנים. כי אם ידעתי שהוא קטין ועשיתי מה שעשיתי אני מראש מודה בהכל. כל אחד לגופו של עניין.

עורך הדין בני נהרי (צילום: גלעד שלמור, חדשות 2)
עו"ד בני נהרי | צילום: גלעד שלמור, חדשות 2

שאלה: נראה כי אתה פועל על פי אותה שיטה לאיתור הקטינים ומבקש שימחקו היסטוריית התכתבויות כדי לא להשאיר עקבות, כי אתה מודע שמעשייך הינם בניגוד לחוק?

תשובה: ברגע שהיה לי צל של ספק שמדובר בקטין ביקשתי למחוק את השיחות ולא להמשיך את ההתקשרות.

מאז הוגש נגדו כתב אישום, הקצין הושם במעצר, ולפני כשבוע שוחרר למעצר בית. בדיונים שהתנהלו בעניינו של הקצין בבית המשפט, הצהירה נציגת מח"ש עו"ד איילת רזין בית-אור כי הם מקווים להגיע לנערים נוספים שהיו בקשר עמו לכאורה.

עו"ד בני נהרי, שמייצג אותו מסר בתגובה לחדשות 2 Online: "אנו מנהלים הוכחות ונוכיח את חפותו המלאה. גם השופט עצמו אמר שלחלק מהאישומים אין בסיס בראיות כי הן ברמה מאוד נמוכה".