גור פינקלשטיין, ארכיון
גור פינקלשטיין, ארכיון | צילום: חדשות 2

סוף לפרשת "זר סיגליות": בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ראשון) שמונה שנות מאסר בפועל על עו"ד גור פינקלשטיין, שהורשע בשורה של עבירות אלימות אשר בוצעו בגרושתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום בו הורשע פינקלשטיין, הוא ביקש מארבעה אנשים אחרים להתיז חומצה על גרושתו וכן לפגוע בבן זוגה. שיא ההתנכלויות אירע בחודש נובמבר 2010 כשמטען התפוצץ מתחת למכוניתו של בן הזוג. כתוצאה מהפיצוץ נפגע בן הזוג ואושפז למשך שבוע.

פינקלשטיין הורשע בשלוש עבירות של קשירת קשר לבצע פשע וריבוי עבירות של חבלה בכוונה מחמירה. עורך הדין גם הורשע בשיבוש מהלכי משפט לאחר שניסה להפליל את שותפיו לעבירה. כחלק מניסיונו לשבש את חקירת המקרה עירב פינקלשטיין את אביו ממנו ביקש להעביר כסף לרוצח שכיר. בגין המעשים הללו נגזרו על האב 21 חודשי מאסר בפועל מתוך העונש כולו.

בעודו במאסר ניסה פינקלשטיין לקשור קשר ולרצוח את העד שהביא למעצרו. כך הוא גייס את אביו שהיה אמור להעביר את הכסף לרוצח השכיר, שהתגלה כשוטר סמוי. פינקשלטיין דרש מהרוצח השכיר שיגרום למוות של העד להיראות כמו מוות ממנת יתר. "פציעתו הקשה של המתלונן ופגיעת ההלם בבתו הפעוטה לא עוררו אצל פינקלשטיין רגש חרטה או עצר", קבע חבר השופטים.

פינקלשטיין בבית המשפט ב-2011
פינקלשטיין בבית המשפט ב-2011 | צילום: חדשות 2

"מאיגרא רמה לבירא עמיקתה"

בשלב הטיעונים לעונש העיד בן הזוג של גרושתו של פינקלשטיין ותיאר את ההשפעות ההרסניות של העבירות על חייו. התביעה דרשה להשית על פינקלשטיין עונש מצבר של 27 שנים, ומנגד סנגורו של פינקלשטיין ביקש להקל עם לקוחו וטען כי פינקלשטיין "נפל מאיגרא רמה לבירא עמיקתה - מעורך דין מצליח בעל משרד משגשג ועד למצב הנוכחי".

שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב, שרה דותן, שאול שוחט וד"ר דפנה אבניאלי, גזרו כאמור שמונה שנות מאסר על פינקלשטיין וקבעו כי "במשך תקופה ארוכה היה בן הזוג של הגרושה נתון למעקב אשר גרם לו ולמשפחתו לחרדות ולחששות. פיצוץ מטען החבלה ברכבו פצע את גופו וגרם לו פגיעות נפשיות קשות".

תחילה הואשם פינקלשטיין בניסיון רצח אך במסגרת הסדר הטיעון שונתה העבירה לחבלה בנסיבות מחמירות. "מדובר באדם חסר עכבות שלא שקט על שמריו בזמן מעצר, הוא הביא על עצמו את התוצאה הקשה והיה הרוח החיה מאחורי העבירות", נכתב בגזר הדין. בית המשפט המחוזי גם קבע שפינקלשטיין ישלם למתלונן פיצוי בסך 100 אלף שקלים.