ראש העיר דנילוביץ' (צילום: פלאש 90, חדשות)
ראש העיר דנילוביץ' | צילום: פלאש 90, חדשות

תושב באר שבע נעצר לאחר שהתקשר ללשכתו של ראש העיר רוביק דנילוביץ' ואיים על חייו. נגד החשוד הוגשה תלונה במשטרה אך הוא שוחרר למעצר בית למרות שיש לו עבר פלילי עשיר. השופט: "אינני סבור כי החקירה מצדיקה מעצר מאחורי סוגר ובריח".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המאיים, תושב באר שבע, התקשר לפני מסר ימים ללשכתו של דנילוביץ' וטען כי אם לא ייסיעו לו - הוא "יחכה לראש העיר ליד ביתו". בלשכה פירשו את דבריו כאיום וקב"ט העירייה נשלח להגיש תלונה במשטרה בשמו של ראש העיר.

בעקבות התלונה נפתה חקירה במשטרה במהלכה התגלה עברו הפלילי של החשוד. הוא נעצר ונחקר והיום שוחרר למעצר בית לאחר שבית המשפט דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים.

בהחלטת השופט נכתב: "למרות שעברו הפלילי מכביד הרי שבעשור האחרון אינו מעורב בעבירות אלימות ואף הן כנגדו תיקים פתוחים בתחום. אינני סבור כי הנסיבות העולות מתיק החקירה מצדיקה מעצר מאחורי סורג ובריח".

עורכת הדין אליז קסנטיני (צילום: חדשות)
עורכת הדין אליז קסנטיני | צילום: חדשות

מעורכת הדין אליז קסנטיני המייצגת את החשוד נמסר: "מדובר באזרח תמים שפנה ללשכת ראש העיר, מדובר באדם שומר חוק אך עקב מצוקה כלכלית בלבד פנה ללשכת ראש העיר, נאמרו דברים שיצאו מכלל פרופורציה והגיעו לפתחם של בית משפט, מקומו של תיק זה הוא לא בין כותלי בית המשפט ובטח שלא בהליך מעצר".

"סוף דבר מדובר בחשדות שלא הולידו דבר, באדם שרצה לפגוש את ראש העיר למטרת שיח נורמטיבי בלבד, דברים אלו קיבלו משנה תוקף בבית משפט וכראיה לכך החשוד שוחרר בתנאי מעצר בית ליומיים בלבד", דברי עורכת הדין.