אילוסטרציה (צילום: 123RF, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: 123RF, חדשות

נגד בית החולים הנוצרי בנצרת הוגשה בחודש שעבר תביעה בגין רשלנות רפואית. בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בחיפה, על ידי זוג מהצפון, נטען כי ד' בת ה-30, הייתה בהיריון בסיכון והיא הופנתה לצורך ילודה על ידי רופאת נשים לבית החולים עם צירים מוקדמים, בשבוע  ה-36 להריונה. במהלך הלידה נותקה היולדת מהמוניטור ו-3 שעות לאחר מכן בדיקת המוניטור העלתה כי העובר מת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בתביעה נטען כי למרות שהיה מדובר בהריון בסיכון, צוות חדר הלידה החליט לנתק את האם והעובר מהמוניטור למשך שלוש וחצי שעות. בשעה שתיים לפנות בוקר, המוניטור חובר שוב ואז התברר כי העובר נמצא ללא דופק ונקבע מותו.

19 דקות לאחר שהועבר נמצא ללא רוח חיים, בזמן שהיולדת ישנה, המיילדת רשמה כי האם ביקשה בשעה אחת לפנות בוקר שלא יחברו אותה למוניטור. בתביעה נטען כי בשל רשלנות בית החולים, נפטר העובר ברחמה של התובעת והיא נאלצה לעבור משך כ-3 שעות, לידה של עובר מת.

עורכי דינה של היולדת אייל בן ישי ושני קרוטר -צור ממשרד עו"ד אייל בן ישי טענו בכתב התביעה כי "מדובר ברישום רטרואקטיבי שנערך לאחר היוודע לצוות הרפואי על פטירת העובר. התיעוד שכתבה היולדת מעלה כי לכאורה היולדת ביקשה בעודה ישנה שלא יחברו אותה למוניטור - דבר שסותר כל הגיון סביר. ההסבר היחיד של רישום זה הינו כי מדובר בבחינת חטא על פשע ובניסיון עקר של הצוות להפחית ממחדליו".

עוד נטען כי בית החולים כשל במעקב, בטיפול ובאבחון המצוקה העוברית שהחל להתפתח ברחמה של התובעת בכותלי בית החולים וכי ברשלנותו נגרמו להורים סבל רב, פגיעה קשה ואובדן קשה מנשוא של בנם. "התובעים המתינו בצפייה ללידת בנם השני ובעקבות פטירת העובר האם הינה שבר כלי, מתקשה לתפקד בפעולות היום יום ופוטנציאל ההשתכרות שלה נפגע בצורה מהותית", טענו עורכי הדין. "האם מסרבת לעזוב את ילדיה ולו לפרקי זמן קצרים. בעודה ממתינה בחדר לידה, נאלצה לשמוע כי בנה אינו בחיים וללדת אותו בלידה רגילה, תוך ידיעה כי מדובר בעובר מת".

מבית החולים בנצרת, נמסר בתגובה: "כתב התביעה התקבל לאחרונה בבית החולים. נלמד אותו ונגיב כמקובל במסגרת ההליך המשפטי. אנו משתתפים בצער ההורים".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו