בבית משפט השלום באשקלון הוגש היום (רביעי) כתב אישום נגד תושב קריית גת בן 23 בחשד שהיכה 3 קשישים בשלושה מקרים שונים וגרם להם נזקים רבים. החשוד נעצר ביום ראשון בעקבות דיווח על הכאת קשיש כבן 80. השוטרים הגיעו למקום והקשיש שהותקף מסר את עדותו ותיאר את מראה הנאשם. השוטרים החלו בסריקות אחריו ולאחר ששמעו מקשישה שהיא הותקפה יום קודם לכן הם הצליחו לאתר אותו לעצור אותו.

 

לאחר תחקור קצר של הקשיש שהותקף, החלו השוטרים בסריקות אחריו - אז ניגשה לשוטרים קשישה כבת 70 שסיפרה להם כי ערב לפני כן הותקפה אף היא על ידי הנאשם והצביעה על מקום מגוריו. בסריקה בבניין אותר הנאשם בדירתו, הוא נעצר והועבר לחקירה ובדרך הוא טען בפני השוטרים כי הוא זה שהותקף על ידי הקשיש.

בסיום החקירה בה מסר את גרסתו, נכלא הצעיר, ובית המשפט האריך את מעצרו בצאת חג השבועות במספר ימים נוספים לטובת המשך החקירה. במהלך ימים אלו התייצבה קשישה נוספת בת 77 נוספת כשהיא מסתייעת בהליכון ודיווחה כי גם היא נפלה קורבן לאלימות של הנאשם לפני כשבועיים, ובכך עלה מספר קורבנותיו לשלושה קשישים שנקלעו לדרכו וללא סיבה הותקפו באלימות קשה.

מכתב האישום עולה כי ביום ראשון השבוע, יצא הקורבן להשליך זבל ובדרך הוא חלף על פני הנאשם. בסמוך לכך החל הנאשם להכות את הקורבן, הפיל אותו על הרצפה והמשיך להכותו נמרצות עד שהחל לגרור אותו ברחוב. שכנים שהבחינו במעשה החלו לצעוק לעברו רק אז הוא חדל מהכאת הקשיש ונמלט מהמקום.

עוד קודם, ביום שבת, ישב מתלוננת נוספת כבת 70 בספסל סמוך למקום מגוריה עם הכלב שלה. בשלב מסוים קמה המתלוננת על מנת לתת לכלבה לשתות. באותה עת חלף הנאשם במקום ופנה אליה: "מה נשמע רוסיה הכל בסדר?". לטענת המתלוננת היא השיבה בחיוב והמשיכה בעיסוקיה. בשלב זה הנאשם החל לתקוף אותה ולירוק בפניה - הוא בעט בחוזקה ברגלה של המתלוננת ואחרי שכלבה החל לנבוח הנאשם עזב את המקום.

בזמן שנעצר ונחקר הגיעה לתחנת המשטרה מתלוננת נוספת, קשישה בת 77 והתלוננה שאותו חשוד תקף גם אותה שבועיים קודם לכן. מכתב האישום עולה כי הנאשם הבחין בה כשהיא הלכה בסיוע הליכון בחצר בניין מגוריה. מעדותה עולה כי הוא היכה אותה בגבה, כמו במקרים אחרים, ללא כל התגרות מצדה או היכרות ביניהם.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר במקרי אלימות חמורים במהלכם תקף החשוד ללא סיבה קשישים עוברי אורח תמימים שנקלעו לדרכו, אף מבלי התחשב במצבם הרפואי, והיכה בהם. פעולות איתור וחקירה מהירות שבוצעו, הביאו לכדי הגשת כתב אישום מפורט תוך זמן קצר".