תמונת אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: רויטרס, חדשות

אושרה בקשת הערעור של המדינה בעניין קורס "משפיעים - חרדים לשירות המדינה": בית הדין הארצי לעבודה ביטל היום (שלישי) את החלטת בית הדין האזורי בירושלים על הקפאת תכנית "משפיעים", המכשירה חרדים לעבודה בשירות המדינה. בכך אפשר בית הדין את המשך הקורס הנוכחי המיועד לגברים בלבד, ובתגובה להחלטה הודיעה שדולת הנשים כי תעתור לבג"ץ באופן מיידי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההחלטה על הקפאת התכנית המופרדת פורסמה לראשונה במהדורה המרכזית - והוצא צו ביניים נגד הקורס. בהחלטה החדשה השופטים הדגישו כי התכנית הנוכחית תימשך, אולם ההכרעה בהליך העיקרי תחזור לבית הדין האזורי לעבודה, שהחלטתו צריכה להתייחס לתכנית בכללותה ולא רק לקורס המתנהל כעת. עוד הוסיפו כי ההליך המשפטי הנוכחי נוגע בשאלות עקרוניות ביותר המשפיעות על החברה בישראל.

מנגד, שדולת הנשים בישראל מתחה ביקורת על ההחלטה ומסרה כי מול החלטת בית הדין לא נותרה ברירה אלא לפנות לבית המשפט העליון. "המאבק נגד הדרת נשים הוא מאבק מתמשך. להפרדה מגדרית השלכות קשות ומרחיקות לכת לא רק על נשים חרדיות, אלא על נשים בכלל", אמרה מנכ"לית השדולה, עו"ד מיכל גרא מרגליות. "למרות הנזק בהקפאת הקורס, הפגיעה הקשה בערך השוויון גדולה בהרבה, והיא שצריכה להכריע בעתירה״.

"דינה של הפרדה במקומות עבודה להתבטל", ציינו עורכי הדין המייצגים את שדולת הנשים. " עצם קיום הקורס מהווה תקדים מסוכן ופגיעה בשלטון החוק, אשר לא ניתן להשלים עמם".

עורך הדין מאיר בוחניק מ"פורום קהלת", המייצג נשים חרדיות בעתירה, גיבה את החלטת בית הדין הארצי וציין כי גם קולן של הנשים החרדיות צריך להישמע. "פורום קהלת יגיש בקשת הצטרפות להליך כדי להשמיע את קולן וכדי שלא תהיינה קרבן על מזבח ערכי שוויון אמורפיים, בשעה שבפועל אין כל פגיעה בשוויון".‎