למצולמות אין קשר לנאמר (אילוסטרציה) (צילום: החדשות)
למצולמות אין קשר לנאמר (אילוסטרציה) | צילום: החדשות

פרסום ראשון: המדינה צפויה להודיע לבית הדין האזורי לעבודה שאין בכוונתה לפעול על פי הפסיקה שקבעה כי עליה לשתף 10 נשים חרדיות בקורס ההכשרה לחרדים. גורם בממשלה: "זו החלטה מנותקת מהמציאות ולוקה בחוסר הבנה". החלטת בית הדין האזורי התקבלה בעקבות עתירה של שדולת הנשים, שמחתה על הפרדת הקורס לגברים ונשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התכנית הוקמה במטרה לשלב חרדים שבסופו של דבר יעבדו בשירות המדינה, אבל ההכשרה היא בנפרד. יש כרגע קורס לגברים ועוד כמה חודשים קורס לנשים.

בממשלה אומרים כי במידה ובית הדין יחליט להקפיא את הקורס כפי שאיים, הם יפנו לבית הדין הארצי. גורם בכיר בממשלה אומר על החלטת בית הדין: "זו החלטה מנותקת מהמציאות ולוקה בחוסר הבנה. אף חרדית לא תבוא לקורס מעורב, הפסיקה תעצור שילוב חרדים בשירות המדינה. לא נשלים איתה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר בתגובה לכתבה: "מדובר בבשורה של ממש וצעד בכיוון הנכון. הצביעות בהחלטת בית הדין , חוצה כל גבול אפשרי. מחד, מדברים במילים גבוהות על שילוב חרדים בשוק עבודה. מאידך, לא באמת נותנים לעשות זאת, מבלי לפגוע בהשקפת עולמם ואורח חייהם.

מלכיאלי הוסיף: "החלטה זו מצטרפת להתנגדות העזה והלא ברורה של המל"ג להצעת החוק שהגשתי שתאפשר למוסדות להשכלה גבוהה חרדים ללמד בתחומם תואר שני בהפרדה. דבר שלא פוגע באורח החיים של איש. הגיע הזמן שהנהגת המדינה תחליט האם באמת רוצים לשלב את המגזר החרדי על כל המשתמע בכך או רק להפריח סיסמאות ריקות מתוכן".