שרון פרי, ארכיון (צילום: שלומי יוסף – גלובס)
שרון פרי, ארכיון | צילום: שלומי יוסף – גלובס

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע הערב (חמישי) את סאבר אבו עצא, תושב שגב שלום שנעצר בספטמבר אשתקד בחשד שגנב את מכשיר הטלפון של שדרנית הספורט שרון פרי והפיץ תמונות עירום שלה.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השופט דניאל בן טולילה הרשיע את אבו עצא בכל העבירות שיוסחו לו: פריצה ברכב, גניבה מרכב, חדירה לחומר מחשב, הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות, השמדת ראיה ועבירות נוספות. הוא פרץ לרכבה של פרי בעת שהייתה בחוף הים באשקלון, גנב את התיק שלה ובו היה הטלפון שלה  שאוחסנו בו תמונות העירום. עוד באותו הערב נכנס הנאשם לחשבון הפייסבוק של המתלוננת מתוך הטלפון הנייד שלה, וכתב מספר הודעות כשהוא מתחזה לפרי. עוד באותו היום הוא נכנס לתמונות בטלפון הנייד ומצא שם 2 תמונות אינטימיות בהן היא מצולמת בעירום.

מאוחר יותר בשעות הערב המאוחרות, נכנס הנאשם לחשבון האינסטגרם של המתלוננת, כשהוא מתחזה לה והעלה את שתי התמונות לחשבון האינסטגרם שלה, כך שכל מי שעוקב אחריה יכל לראות את התמונות האינטימיות ואף להעתיקן.

למתלוננת היו באותה עת למעלה מ-400 עוקבים, שקיבלו הודעה על התמונות של המתלוננת. סמוך לאחר הפרסום, עלה מספר העוקבים לחשבון האינסטגרם של המתלוננת לאלפים, ומאוחר יותר הופצו תמונות אלו באתרים נוספים ברשת. לאחר מעשיו הוא מחק את כל תכני הטלפון הנייד של המתלוננת ולמחרת מכר את הטלפון הנייד לקטין תמורת 900 שקלים, מבלי שיידע אותו שמדובר בטלפון נייד גנוב.

כתב האישום ייחס לנאשם בנוסף עבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, נהיגה ברכב באופן פזיז ונמהר וחבלה לרכב, לאחר שניסה להימלט מהשוטרים במסגרת פעילות יזומה למעצרו, ותוך כדי מנוסתו פגע במספר רכבים וגרם להם לנזק.

בנוסף, בעת חקירתו בתחנת המשטרה נטל הנאשם את מכשיר הטלפון שלו שהיה מונח על השולחן, ביקש ללכת לשירותים ושם השליך את כרטיס הסים ואת הסוללה והמכסה שלה לאסלה, והוריד את המים כדי למנוע שימוש בהם כראיה. הנאשם כפר באישומים המיוחסים לו, למעט המיוחס לו באישום השלישי בנוגע לעבירה של השמדת ראיה.