חסן ופרקליטו מחוץ לבית המשפט (צילום: רועי קסטרו)
חסן ופרקליטו מחוץ לבית המשפט | צילום: רועי קסטרו

כפי שנחשף ב"מהדורה המרכזית", פרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) ערעור לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי לזכות את אלון חסן, יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, מכל ההאשמות נגדו. "מדובר במעשי מרמה, מבקשים להרשיע אותו", טענו בפרקליטות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

בערעור שהגישה המחלקה הפלילית בפרקליטות, באישור פרקליט המדינה שי ניצן, נכתב: "הכרעתו של בית המשפט המחוזי מתבססת בחלקה על קביעות עובדה ומהימנות וכן על קביעות נורמטיביות באשר לאי התקיימות יסודות העבירות השונות שיוחסו למשיבים. בהתאם לכך, מבקשת המדינה להרשיע את אלון חסן, בכל אחד מהאישומים הבאים בעבירה של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובעבירה של מרמה והפרת אמונים בתאגיד".

הפרקליטות פירטה את האישומים עליהם החליטה לערער: "באישום הראשון - בגין פרשת 'קליר' 'הופס', באישום השני - בגין פרשת יצואני גרוטאות המתכת, פרשת כי"ל דשנים, ופרשת שמן, ובאישום הרביעי - בגין פרשת הוצאת דוח הביקורת הפנימית ופרוטוקולים חסויים".

"אם יוגש ערעור - אפנה לבג"ץ"

חסן עצמו הגיב בשבוע שעבר לאפשרות שהפרקליטות תערער על הזיכוי ואמר שאם יוגש, הוא יפנה לבג"ץ. "אני מלא תקווה כי הידיעות המתפרסמות באמצעי התקשורת על כוונת הפרקליטות להגיש ערעור על פסק הדין בענייני אינן נכונות", כתב חסן בתגובתו. "היה ובכל זאת תגיש הפרקליטות ערעור, הרי שמדובר בבירור בשימוש לרעה בסמכות השלטונית תוך פעולה בוטה ומתוך ניגוד עניינים, בניסיון נואש להציל את כבודה ולא מתוך שיקול של האינטרס הציבורי".

חסן טען כי אם תתקבל החלטה לערער על הזיכוי היא תהיה לא סבירה. "אם יוגש ערעור ממניעים פסולים, אפנה לבית המשפט הגבוה לצדק ואגיש עתירה לבג"ץ לבטל את ההחלטה הפסולה והבלתי סבירה של הפרקליטות".

בפרשה הורשעו במסגרת הסדרי טיעון שותפיו של חסן לעסקים, האחים בלטר. אחרי הזיכוי אמר חסן: "מהיום הראשון אמרתי שאני חף מפשע". בהכרעת הדין נכתב כי אלון חסן ושני הנאשמים הנוספים, קרוב משפחתו דוד חסן ושוקי סגיס, זוכו משלושה מתוך ארבעת האישומים נגדם כי "הראיות מביאות למסקנה פוזיטיבית שלא בוצע ע"י הנאשמים המיוחס להם", ולגבי סיעוף האישום הרביעי הם זוכו מחמת הספק.

כתב האישום ייחס לחסן עבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

על פי כתב האישום, איפשרו שוקי סגיס ואלון חסן לחברת דנה לוגיסטיקה, שהיא חברה פרטית המורכבת מבני משפחתו של אלון חסן וממקורביו האישיים והעסקיים, לפעול בתוך נמל אשדוד על מנת לקדם את תועלתו הכספית והאישית של אלון חסן ומקורביו.