אלון חסן, ארכיון (צילום: החדשות)
"אפנה לבג"ץ", חסן (ארכיון) | צילום: החדשות

לאחר הפרסום כי בפרקליטות המדינה שוקלים לערער על החלטת בית המשפט לזכות את אלון חסן, יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, חסן עצמו מגיב היום (שישי) לדיווח. "אני מקווה שהידיעות אינן נכונות", אמר. "אם יוגש ערעור אפנה לבית המשפט הגבוה לצדק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

"אני מלא תקווה כי הידיעות המתפרסמות באמצעי התקשורת על כוונת הפרקליטות להגיש ערעור על פסק הדין בענייני אינן נכונות", כתב חסן בתגובתו. היה ובכל זאת תגיש הפרקליטות ערעור, הרי שמדובר בבירור בשימוש לרעה בסמכות השלטונית תוך פעולה בוטה ומתוך ניגוד עניינים, בניסיון נואש להציל את כבודה ולא מתוך שיקול של האינטרס הציבורי".

חסן טען כי אם תתקבל החלטה לערער על הזיכוי היא תהיה לא סבירה. "אם יוגש ערעור ממניעים פסולים, אפנה לבית המשפט הגבוה לצדק ואגיש עתירה לבג"ץ לבטל את ההחלטה הפסולה והבלתי סבירה של הפרקליטות".

ביום רביעי פורסם כי לאחר הזיכוי של חסן בפרקליטות שוקלים ברצינות להגיש ערעור על ההחלטה, שלוותה גם בביקורת קשה של השופטים על התנהלות המשטרה והפרקליטות.

בישיבה בהשתתפות פרקליט המדינה שי ניצן, הוא לא קיבל החלטה, אך מסתמן כי הפרקליטות תערער על זיכויו של חסן. בישיבה הייתה התלבטות משמעותית אם לערער, אך העובדה שחסן היה בניגוד עניינים גדול מאוד יכריע את הכף לערער בתחילת השבוע.

בפרשה הורשעו במסגרת הסדרי טיעון שותפיו של חסן לעסקים, האחים בלטר. אחרי הזיכוי אמר חסן: "מהיום הראשון אמרתי שאני חף מפשע". בהכרעת הדין נכתב כי אלון חסן ושני הנאשמים הנוספים, קרוב משפחתו דוד חסן ושוקי סגיס, זוכו משלושה מתוך ארבעת האישומים נגדם כי "הראיות מביאות למסקנה פוזיטיבית שלא בוצע ע"י הנאשמים המיוחס להם", ולגבי סיעוף האישום הרביעי הם זוכו מחמת הספק.

כתב האישום ייחס לחסן עבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, הלבנת הון, עבירות מס ועוד.

על פי כתב האישום, איפשרו שוקי סגיס ואלון חסן לחברת דנה לוגיסטיקה, שהיא חברה פרטית המורכבת מבני משפחתו של אלון חסן וממקורביו האישיים והעסקיים, לפעול בתוך נמל אשדוד על מנת לקדם את תועלתו הכספית והאישית של אלון חסן ומקורביו.