גולדשטיין בבית המשפט (ארכיון)
גולדשטיין בהארכת מעצרו | צילום:

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) נגד מאיר אפרים גולדשטיין, בן ה-34, בגין רצח גרושתו, אדל קלמן לפני יותר מחודש. לגולדשטיין מיוחס רצח בכוונה תחילה, "ללא שקדמה כל התגרות" - ובסוף הרצח ערף את ראשה של קלמן והצית את גופתה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כחודש הזדעזעו תושבי רחוב נחמני בטבריה כשהבחינו בגולדשטיין מתהלך כשהוא אוחז בראשה של גרושתו. כתב האישום מתאר את רצף האירועים שהתרחשו ב-29 במרס, ומייחס לו עבירת רצח בכוונה תחילה ללא כל התגרות.

אדל גולדשטיין ז"ל (צילום: אודי מזרחי, חדשות בזמן בפייסבוק)
אדל גולדשטיין ז"ל | צילום: אודי מזרחי, חדשות בזמן בפייסבוק

השניים היו נשואים במשך 6 שנים והתגרשו כחודש לפני האירוע. מכתב האישום עולה כי גולדשטיין דפק על דלת הדירה בה שהתה גרושתו, ביקש ממנה להיכנס ותירץ זאת ברצונו לקחת כמה פריטים מביתה. כשגרושתו נכנסה לחדר השירותים, הוא טרק את דלת הדירה כדי שתטעה לחשוב שהוא עוזב.

בשלב זה, גולדשטיין נטל מהמטבח סכין באורך 21 ס"מ והמתין לגרושתו עד שתצא מהשירותים. אחר כך התנפל עליה ודקר אותה באמצעות הסכין תוך כדי שהיא זועקת מכאבים ומבקשת ממנו לחדול ממעשיו. בכתב האישום צוין כי לאחר שקלמן התמוטטה, גולדשטיין ערף את ראשה באמצעות הסכין והצית את גופתה.

"אינו כשיר לעמוד לדין"

עם הגשת כתב האישום, גולדשטיין טען כי היה שפוי בעת ביצוע וכי הוא כשיר לעמוד לדין. למרות זאת, פרקליטו אפרים דמרי טוען כי דווקא בקשתו של מרשו - מעידה על אי כשירותו. " ישנה חוות דעת של הפסיכיאטר המחוזי, שלאחר הסתכלות של כמעט חודש המליץ לבית המשפט שהוא לא כשיר לעמוד לדין. בשלב זה ביקשתי להפנות שוב לפסיכיאטר המחוזי כדי לבדוק האם הוא היה כשיר בעת ביצוע המעשה - שזו בעצם הכשירות המהותית שלו". הוא אף ציין כי הפרקליטות ניסתה לטעון בכתב האישום כי מרשו תכנן את הרצח, בניגוד לגרסת הפרקליט.

אין תמונה
עו"ד אפרים דמרי

על אף שחומר הריאיות טרם הגיע לידיו, טען דמרי כי משיחותיו עם הנאשם "ניתן להבין כי הדבר אכן יכל היה להימנה והכתובת היתה על הקיר, אולם יש להמתין לקבלת הריאיות".

"התהלך כרגיל ברחוב" 

"בהתחלה הוא התהלך כרגיל ברחוב", סיפר זמן קצר לאחר האירוע וויסאם דראושה, קבלן שעבד ברחוב. "הוא החזיק את הראש שערף בידיו ושם סרט על המגבת כדי להחזיק אותו. הוא שם אותו כמו קסדה".

"בהתחלה לא הבנתי מה הוא מחזיק, חשבתי שמדובר בראש של בובה", הוסיף וסיפר דראושה. לאחר מכן סיפר כי החשוד לקח עמו את הראש הכרות לכיוון פח האשפה וניסה להבעירו. "כשהגיעו השוטרים הוא לא התנגד", ציין. "הוא הושיט להם את הידיים והם שמו לו את האזיקים".

אני סבור שהחשוד לא כשיר לעמוד לדין ולא היה שפוי בשעת ביצוע העבירה לכאורה", טען עורך דינו של גולדשטיין, עו"ד אפי דימרי. "ממש היום קיבלנו חוות דעת ראשונית מהפסיכיאטר המחוזי ועל פי הוראת בית המשפט לא ניתן לפרסמה לעת עתה".