ברוך אינדיג ואודליה בכר ז
ברוך אינדיג ואודליה בכר ז"ל | צילום: מתוך הפייסבוק

בג"ץ הכריע היום (שלישי) כי גופותיהם של ברוך אינדיג ואודליה בכר ז"ל שנמצאו בחדר מלון באילת לא ינותחו, זאת לאחר שבני משפחותיהם התנגדו לבקשת המשטרה. אתמול נעתר בית משפט השלום באילת לבקשת המשטרה לבצע את הנתיחה, אולם המחלקה המשפטית של ארגון זק"א שייצגה את המשפחות הגישה בקשת דחייה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכך קיבל בג"ץ את עתירת זק"א וביטל את החלטת בית המשפט השלום באילת, תוך קביעה כי אין מקום לנתיחה מאחר שאין בשלב זה חשוד שלישי שכביכול גרם למותם של השניים. בג"ץ אישר למשטרה לעכב את ההלוויות עד 24 שעות בלבד לצורך השלמת החקירה.

"הואיל ובשלב הנוכחי אין אינדיקציה מבוססת דיה למעורבות צד ג' באירועים, לא תבוצע נתיחה", נכתב בהחלטת בית המשפט העליון. "המשטרה תשלים בדיקה אינטנסיבית על מנת לבחון מעורבות צד ג' כאמור. משך הבדיקה לא יעלה על 24 שעות, ובמידת האפשר הבדיקה תושלם בתוך פרק זמן קצר ככל שניתן. בהיעדר ממצאים נוספים כאמור, ניתן יהיה להביא את המנוחים לקבורה בקבר ישראל".

זירת האירוע באילת
זירת האירוע באילת | צילום: דוברות זק"א

עוד נכתב בהחלטה כי "ככל שיתגלו ממצאים נוספים שילמדו על מעורבות צד ג', רשאית המשטרה לפנות תוך 24 שעות לבית משפט השלום ולחדש את הבקשה לנתיחה". מהמשטרה נמסר לאחר מכן כי "בתום בדיקות ששללו כמעט באופן מוחלט התערבות פלילית של אדם אחר במותם של הזוג הוחלט שלא לבצע נתיחה שלאחר המוות": על כן הוחלט לשחרר את הגופות על מנת לאפשר את קיום ההלוויות.

לאחר שהוחלט שלא לנתחן, שוחררו הגופות לקבורה. הלווייתו של ברוך אינדיג תתקיים בשעה 18.30 בבית העלמין סגולה פתח תקווה, והלווייתה של אודליה בכר תתקיים בשעה 18.00 בבית ההספד הספרדי בהר המנוחות ירושלים.

"טרגדיה איומה"

במשטרה ביקשו אתמול לשלוח את הגופות לנתיחה שלאחר המוות על מנת לקבוע את סיבת המוות ואת שעת המוות, אולם סירוב המשפחות הנמנות עם המגזר החרדי הוביל לביטול המהלך. ביום ראשון נמצאו גופותיהם של השניים ללא רוח חיים בחדר המלון, ובתחילה סברה המשטרה כי מדובר בהתאבדות כפולה לאחר שמצאו בחדר מכתב פרידה שנכתב בשם השניים. אבל בדיקת מז"פ שבוצעה במקום העלתה חשד כי אודליה מתה כיממה לפני ברוך, ועל כן עלה החשד כי מדובר ברצח והתאבדות.

אתמול העניק קרוב משפחתו של אינדיג, משה מלאך, ריאיון לחדשות 2 Online בו טען כי הוא לא מאמין שמדובר ברצח - או בהתאבדות. "בן אדם שהחיים לפניו, שהכל מתוכנן, הכל נשמע יציב ורגוע", סיפר מלאך על אינדיג. "הוא עשה הכול כדי להראות שהוא אוהב את החיים וחיי את החיים, אדם כזה לא הולך וגומר את עצמו ככה עם ארוסתו".

מלאך סיפר גם על הקשר עם בכר, עליו הודיעו בני הזוג רק לפני מספר ימים. "הם עמדו להתחתן", שיחזר. "הוא הציע לה נישואים לפני חודש וחצי, ובהתאם לזה גם הפגיש אותה עם אימא שלו. המשפחה שלו קיבלו אותה לגמרי".

מלאך כאמור לא ידע את סיבת מותם של בני הזוג הצעירים אך העריך שמדובר בסמים או חומרים אחרים. "זו טרגדיה איומה", אמר. "הם היו מסטולים, ג'וינטים, דברים מהסוג הזה. פשוט שני חבר'ה צעירים שהשתוללו קצת מעבר למידה".