זירת רצח
אילוסטרציה | צילום:

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד עומר אבו סבית, לוחם בצה"ל, בגין רצח תושב לקיה בחודש ינואר האחרון בעקבות טעות בזיהוי. על פי כתב האישום, הקורבן נורה למוות באמצעות נשק מסוג אם-16 שהיה ברשותו של החייל. מחקירת המשטרה עלה כי ברצח היה מעורב חשוד נוסף, אחריו נמשכים החיפושים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בלילה שבן שישי לשבת ב-16.1.15 התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה אודות שמיעת יריות ודיבורים בסמוך לגדר היישוב בית קמה. מיד לאחר מכן התקבל דיווח נוסף אודות תאונת דרכים בצומת בית קמה לכיוון דרום וכי ברכב נמצא אדם ירוי בראשו.

למקום הוקפצו כוחות משטרה גדולים שהחלו בסריקות ובאיסוף ממצאים מהזירה. מבדיקה ראשונית עלה כי הקורבן בן 21 המתגורר בלקיה חזר מבילוי באזור המרכז והיה בדרכו לביתו. כעבור כחודש נעצר החייל, תושב הפזורה הבדואית.

מהחקירה עלה כי החשוד הגיע יחד עם אדם נוסף, שנמלט לאחר האירוע ונערכות סריקות לאיתורו ומעצרו, לקריית גת, שם נפגשו עם מספר בני משפחתו של בחור שקיבל מכות בקטטה באשדוד.

לאחר שהתארגנו, נסעו השניים לעיר ומשלא מצאו את המעורבים בקטטה חזרו דרומה ובאזור קריית גת הבחינו ברכב של הקורבן. לאחר שחשבו שמדובר ברכב של המעורבים בקטטה, הם החלו לנסוע אחריו ובסמוך לצומת בית קמה ירו בו שני החשודים בנשק הצה״לי של החייל 15 כדורים ולאחר מכן נמלטו.

מהמשטרה נמסר כי "מדובר באירוע חמור מאוד במהלכו קיפח את חייו הקורבן לאחר שקבוצת חברים מהפזורה שהייתה מעורבת בקטטה באשדוד ביקשה לנקום ולקחה לעצמה את החירות לירות באדם ולהביא למותו".

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את אבו סבית עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.