החייל החשוד שירה במחבל בחברון (צילום: חדשות 2)
החייל החשוד בבית הדין | צילום: חדשות 2

הפרקליטות הצבאית תגיש היום (שני) לבית הדין הצבאי ביפו כתב אישום נגד החייל שירה במחבל המנוטרל בחברון באשמת הריגה. אם יורשע, החייל צפוי לעונש של עד עשרים שנות מאסר. אתמול פורסם כי בעקבות ההחלטה על הגשת כתב האישום, יזמו בני משפחתו של החייל ומקורביו מפגן תמיכה שייערך מחר בערב בכיכר רבין בתל אביב. בעצרת ייקחו חלק אמנים ידועים בהם אייל גולן, דוד דאור, סאבלימינל ומושיק עפיה. בתגובה לפרסום כתב גולן בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא מגיע לתמוך בחייל מאחר ש"הוא הבן של כל עם ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

ביום חמישי האחרון הגישה הפרקליטות הצבאית הצהרת תובע נגד החייל. בדיון בבית הדין הצבאי ביפו אמר התובע כי ממצאי הדוח הפתולוגי מצביעים על כך שהירי בראשו של המחבל הוא שגרם למותו. בית הדין אף דחה את בקשתו של החייל לחופשה והאריך את מעצרו הפתוח. התובע הצבאי, סא"ל אדורם ריגלר, טען כי הראיות שנאספו מאז האירוע רק מחזקות את טיעוני התביעה. "בחוות הדעת הפתולוגית, פרט לפגיעה בראש, אף פגיעה אחרת לא גרמה למותו", אמר ריגלר.

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 אודות עצרת התמיכה הצפויה בחייל היורה בכיכר רבין. עריכת האירוע השנוי במחלוקת עוררה תגובות סוערות במערכת הפוליטית. "אנחנו חיים במדינה שבה לא תולים בכיכר העיר ולא מזכים בכיכר העיר", אמרה ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני). "הצדק ייצא לאור על פי ערכי צה"ל באולם המשפט - ולא בכיכרות".

"פוליטיקאים מופקרים מתייצבים בבית הדין או מגייסים אנשים לכיכרות כדי לקרוא תיגר על כך שמפקדים עושים את מה שתפקידם מחייב", אמר ח"כ עפר שלח (יש עתיד). "לא אכפת להם שצה"ל יתפורר ושקול ההמון יגבר על קול המפקדים. עכשיו מגייסים למטרה המגונה הזו זמרים ובדרנים. שייהרס צה"ל, מה אכפת להם".

גם חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) מתח ביקורת על העצרת שתתקיים מחר. "אייל גולן יופיע בעצרת למען חייל רוצח שמואשם בהריגה", כתב טיבי בעמוד הטוויטר שלו. "האמת, אייל גולן מתאים יותר להופיע בעצרת למען זאבי בעל המורשת החדשה".

"כואב על המשפחה"

מנגד, האמנים הצפויים להופיע בעצרת ושזכו לביקורת קשה מצד הפוליטיקאים הגנו על החלטתם. זמר והיוצר קובי שמעוני המכונה "סאבלימינל" התייחס להחלטתו בתכנית "חדשות הלילה" עם דוריה למפל וליאור פרידמן, ואמר כי לדעתו הפוליטיקאים "טיפסו על עץ גבוה מדי".

"כואב לי מאוד על המשפחה ולבי איתם", אמר הזמר דוד דאור. "כשפנו אליי חשבתי מיד על בני ועל הסיטואציה האיומה בה הם נמצאים. אנחנו שולחים את היקר לנו מכל לשלוש שנים לצבא ואלה שנשלחים להילחם, למדים במשך חודשים רבים איך להפוך ללוחמים המסוגלים להרוג. גם אם כל חייהם חונכו לאהוב אדם באשר הוא, הם מגיעים לצבא ושם, מכורח הנסיבות, מחנכים אותם אחרת. זה נורא, אך לצערי אין לנו ברירה".