הפרקליט של בני הזוג נתניהו הגיב לפסיקה - ועורר סערה: אמש (שלישי) התראיין עו"ד יוסי כהן למהדורה המרכזית בעקבות החלטת בית הדין לעבודה לפצות את עובד מעון ראש הממשלה לשעבר גיא אליהו. כהן כינה את רעיית ראש הממשלה "מלאך", תקף את השופטת, את התובעים וגם את התקשורת - והבוקר פרסמה לשכת עורכי הדין הודעת גינוי לדבריו. עורך הדין הגיב: "אין ולא הייתה לי כל כוונה לפגוע אישית בשופטת".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לשכת עורכי הדין מביעה מחאה על התבטאויותיו של עו"ד כהן, בא כוחה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, נגד שופטת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, דיתה פרוז'ינין", נכתב בהודעה.

לשכת עורכי הדין קבעה כי יש להוקיע את אמירותיו של כהן ולהסתייג מהן: "התבטאויות מסוג זה מצד עורך דין בישראל כלפי בית המשפט הינן בלתי מקובלות", הוסיפו בלשכת עורכי הדין. "הניסיון להטיל דופי בבית המשפט ולהתגולל על שופטת העושה מלאכתה נאמנה אינו ראוי ואינו מכבד את ציבור עורכי הדין".

בלשכה הבהירו כי הודעת הגינוי אינה מהווה הבעת דעה על פסק הדין. "לשכת עורכי הדין הינה חלק מרכזי משלטון החוק ומתוך כך, היא רואה חובה לעצמה להגן על מערכת המשפט ולהסתייג מכל התבטאות החורגת מכללי הביקורת המקובלים", נכתב. "הסתה והשמצה כלפי שופטת, אשר מטבע הדברים מנועה מלהגיב, אינן מצב שניתן להשלים עמו ולקבלו, ולכן באה תגובה זו", סיכמו.

שרה נתניהו ועו
שרה נתניהו ויוסי כהן, ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

כהן הגיב: "הביקורת התמקדה בהליך משפטי מסוים"

עו"ד יוסי כהן הגיב לדברים ואמר: "אני מעריך ומכבד את הערכאות השיפוטיות והשופטים ונוהג בהם בכבוד. הביקורת שלי על בית הדין האזורי התמקדה בהליך משפטי מסוים שפגע בזכויותיה של הגב' נתניהו להביא עדים. אין ולא הייתה לי כל כוונה לפגוע אישית בשופטת. אני מצטער אם הדברים הובנו אחרת".

זוהי אינה הפעם הראשונה בה לשכת עורכי הדין פועלת נגד התבטאויות פומביות של פרקליטים: עו"ד רונאל פישר הועמד בעבר לדין לאחר שהתבטא נגד פסק הדין של יעקב העליון ואמר כי המעשה המגונה היחיד היה פסק הדין של בית המשפט. גם עו"ד רועי בלכר התבטא בעבר נגד מבקר המדינה והוא הועמד לדין והורשע.

בריאיון הסוער למהדורה המרכזית אמר כהן כי "השופטת לא הייתה בסדר, היא לא אפשרה לחקור עדים שרצו להוכיח שמני נפתלי כזבן מועד, והיא לא ניהלה את המשפט בצורה הוגנת".

עוד לפני הריאיון שיגר כהן תגובה חריפה לאמצעי התקשורת: "היחס הפוגעני האמיתי הוא של השופטת פרוז'ינין שכצפוי התעלמה שוב באופן בוטה ומוטה מעדותה של הגברת נתניהו. המשפט נוהל באופן חד צדדי, ולא התאפשר לגברת נתניהו להביא עדים שיפריכו את טענותיו השקריות והמרושעות של גיא אליהו".

העובד שיפוצה: "הצדק נעשה"

בריאיון שהעניק למהדורה המרכזית תקף עו"ד כהן את התקשורת, שלטענתו השפיעה על קבלת ההחלטות. "כשיש מסע רדיפה של שנים וניסיון להכפיש את הגברת נתניהו בטענות כוזבות, יום יום, בסופו של דבר - זה מחלחל", הוא טען. "מי שמכיר את הגברת נתניהו, פשוט עומד ומשתגע: אולי זו גברת נתניהו אחרת".

לדבריו, בכוונתם להגיש ערעור על פסיקת בית הדין. "המדינה לא תצטרך לשלם, כיוון שאנחנו נערער", הוא הדגיש. "בית הדין הארצי לא קבע שאסור לנו לערער. יש לנו רשות ערעור לבית הדין הארצי ואנחנו גם סומכים על בג"ץ. נמתין עד לסוף".

מנגד, הגיב אמש לראשונה גם גיא אליהו לפסיקה שהתקבלה באותו בוקר בבית הדין לעבודה. "הצדק נעשה וקיבל אישור רשמי של בית המשפט", אמר אליהו, שעבד בעבר במעון ראש הממשלה בירושלים. "אני שמח שזה יצא ככה - תבעתי על התעמרות בעבודה, על ההתנהגות של הגברת נתניהו כלפיי וכלפי עובדים אחרים. אנחנו דוברים אמת, וזה הכי חשוב. לא משנה לי כמה כסף נקבל, או כמה כסף אני אקבל. זה לא משנה".