סערת התביעה של מני נפתלי נגד משפחת נתניהו לא נרגעת: לאחר תום עדותה של שרה נתניהו בבית הדין האזורי לענייני העבודה, שב היום (ראשון) נפתלי ותקף את התנהלות ראש הממשלה ומשפחתו. לאחר ששמע בחיוך את עדותה של נתניהו, אמר נפתלי: "היא משקרת ברמות, לימדו אותה לשקר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום הדיון אמר נפתלי לכתבים: "תודה שאתם מסקרים, זה מאוד חשובה למדינה - היא מדברת על תקופה קשה, אני עובר תקופה איומה. אף אחד לא מממן אותי, אף אחד לא רוצה להעסיק אותי. הילדים שלי סובלים בבית ספר. אני חושב שאני סמל. היום ירדה לי אבן מהלב".

אב הבית לשעבר דחה את טענותיה של נתניהו לפיה כלי תקשורת עומדים מאחורי התביעה שלו. "אם הייתי אומר שאני רוצה לתבוע את ראש הממשלה היו נותנים לי מה שאני רוצה", אמר. נפתלי חשף כי אינו מונע מרצון להפיל את הליכוד מהשלטון "אני בוחר ליכוד, הוריי בוחרים ליכוד", אמר.

לאחר שנתניהו סיפרה כי נפתלי היה אלים כלפי העובדים, טען אב הבית לשעבר כי מדובר בשקר. "ראו בחור שרירי, אמרו שאני אלים", אמר. "עוד לא דיברתי על כלום. כשאני אפתח את הפה עוד תראו מי זה מני נפתלי. אנשים ניסו להפיל אותי. האנשים כאן לא יודעים מה קורה במשרד ראש הממשלה".

סתירות בין דבריה לעדויות שנאספו, נתניהו (צילום: עמית ולדמן)
שרה נתניהו בבית המשפט, היום | צילום: עמית ולדמן

"שמעתם את הבורות"

פרקליטתו של נפתלי, עו"ד נעמי לנדאו, חקרה בתקיפות את רעיית ראש הממשלה ועימתה אותה עם ציטוטים וכתבות מהעבר. בתום החקירה מתחה לנדאו ביקורת על דבריה של גברת נתניהו. "לא האמנתי שככה מתנהל משרד ממשלתי", אמרה. "שמעתם את הברבורים, את הבורות. כשזה נגע לתנאי ההעסקה של מני הם לא פצו פה. אשת ראש הממשלה התעסקה רק בעצמה, כמה פגעו בה".

"אני מרגישה שעשיתי את העבודה הטובה ביותר שניתן לעשות, אני עורכת דין כבר ארבעים שנה", הוסיפה לנדאו. "לחקור את גברת נתניהו היה כמו לחקור כל אדם, חקרתי מנהיגי עולם, זה אותו הדבר".

עו"ד נעמי לנדאו (צילום: סטודיו גילי ומירית, חדשות)
"שמעתם את הבורות". עו"ד לנדאו, ארכיון | צילום: סטודיו גילי ומירית, חדשות

עו"ד יוסי כהן, פרקליטם של משפחת נתניהו וחברם הקרוב, שב ותקף את נפתלי. "מני נפתלי יצא לפני כשנתיים למסע הכפשות נגד משפחת נתניהו", קבע. "העדות של גברת נתניהו הייתה אמינה ויוצאת דופן מהרגיל. הראיות מדברות בעד עצמן. בואו נמתין לפסק הדין".

יוסי כהן חבר משפחת נתניהו (צילום: חדשות 2)
"עדות יוצאת מהרגיל". עו"ד כהן, ארכיון | צילום: חדשות 2

שרה העידה נגד נפתלי: "דמי נשפך, נפתלי ניסה לסחוט אותי"

במהלך עדותה בתביעה המתנהלת נגד מעון ראש הממשלה ומשפחת נתניהו, אמרה שרה נתניהו כי "דמי נשפך בתקשורת, עד רגע זה לא נשמע קולי". רעיית ראש הממשלה הוסיפה כי "רוב הדברים ששמעתם בתקשורת לא נכונים - מלהשמיץ אותי מקבלים כסף. אין לי זכויות וסיכוי בחיים האלה, לנשום אין לי זכות. מאוד קשה לי, אני נשחטת על כל צעד ושעל".

בין היתר טענה נתניהו, כי נפתלי ניסה לסחוט אותה ואת המדינה: "כל מי שיש לו עיניים בראש רואה את זה". עוד הוסיפה נתניהו בעדותה, כי למרות חוסר שביעות רצונה של משפחתה מעבודתו של נפתלי, נמנעו מלפטרו מחשש לסיקור לא מחמיא. "מאחר שאנחנו רדופים על ידי התקשורת, פחדנו לפטר אותו", טענה. "ידענו שיהיו כותרות ולא רצינו את הכותרות האלה".

עוד הוסיפה נתניהו כי היא אינה מאמינה שנפתלי עבר את הבדיקות הפסיכולוגיות הנדרשות לתפקיד. , אמרה. "לא חשבתי שהוא מתאים להיות אב בית, אבל הוא לחץ. לא שמעתי לקולות הפנימיים שלי והסכמתי, לצערי. רק אחרי שמני עזב הבנתי עד כמה הוא היה גרוע". נתניהו סיפרה כי בנה אבנר סיפר לה באחרונה כי נפתלי אף הרביץ לכמה מחבריו במהלך התקופה שבה הועסק, מה שגרם לרבים מהם שלא לרצות לבקר בביתם.

רעייתו של נתניהו הכחישה את הסיפורים שהופיעו בתביעות שהגישו העובדים מני נפתלי וגיא אליהו, שלפיהם זעמה על חלב שהגיע בשקית ועל ביצים שלא נארזו בנפרד. "לא אמרתי למני להחליף את שקית החלב, לא אכפת לי שקית או קרטון, וגם סיפור הביצים הוא שטויות", הסבירה נתניהו וטענה לרצח אופי. "קשה לחיות ככה. קשה להיות שרה נתניהו. שופכים את הדם שלי ושל בעלי, זה נורא וזה באמת כואב לי".

"מני נפתלי מתנכל לי במשך תקופה ארוכה ועשה הכל כדי להפיל אותנו, גם בתקשורת, הוא עבד קשה מאוד כדי להפיל את הליכוד. הוא מעביר שקרים עליו ושופך את דמי", העידה נתניהו. "אני ראיתי דברים שכתב - הוא איים שאם לא יעסיקו אותו כל החיים הוא 'ייצא' על אשת ראש הממשלה". נתניהו רמזה כי התביעה של נפתלי היא חלק ממערכה תקשורתית המתנהלת נגד בעלה: "מי שתומך בו שם לו למטרה להפיל אותנו, כולם יודעים מי זה, גורם תקשורתי. יש לנפתלי קשרים בעיתון מסוים, הם הופכים אותו לסלבריטי".

בתום עדותה נקבע כי דיון נוסף ומסכם ייערך בעוד עשרה ימים.