הלוחמים: לא התעללנו בסייענים‎ (צילום: החדשות)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: החדשות

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד חמישה לוחמי גדוד "נצח יהודה", הנאשמים כי היכו שני פלסטינים אותם החזיקו כעצורים. לחמישה מיוחסות עבירות של התעללות בנסיבות מחמירות וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מכתב האישום עולה כי הלוחמים היכו את הפלסטינים בסטירות, במכות אגרוף ובאמצעות חפצים קהים בעוד העצורים אזוקים ומכוסי עיניים, וגרמו להם לחבלות קשות. לפי גורם צבאי, שניים מהלוחמים מואשמים בעבירה של שיבוש הליכי משפט, לאחר שתיאמו ביניהם גרסאות לגבי האירוע.

התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם של הלוחמים עד תום ההליכים נגדם. לדברי הגורם הצבאי, מפקדם של הלוחמים, קצין בדרגת סרן, מצוי במעצר פתוח והחלטה בעניינו תתקבל בנפרד.

מהסנגוריה הצבאית, המייצגת את החיילים הנאשמים, נמסר בתגובה: "מדובר בכתב אישום שמוטב היה שלא היה מוגש מלכתחילה. אנו סמוכים ובטוחים שבסופו של המשפט יתבררו העובדות והנסיבות ופני הדברים ייראו אחרת. מדובר בלוחמים מצטיינים, מלח הארץ, שחבריהם ליחידה נרצחו רק לפני חודש בידי מחבל ואשר נכפתה עליהם סיטואציה בלתי אפשרית - להוביל למעצר את המחבלים שהיו מעורבים ברצח חבריהם.

"למרבה הצער, כתב האישום שהוגש משקף חוסר הבנה מצד המערכת למצב הבלתי אפשרי שבו היו נתונים החיילים. במהלך המשפט יהיה צורך לבחון גם את הפער במענה שהיו אמורים לקבל החיילים לאחר האירוע, הן מבחינת המפקדים והן בהיבטי מערך בריאות הנפש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו