אילון שלו אמסלם ז"ל, הנהג הפוגע (צילום: חדשות)
בר זכאי: "אמרתי ששתיתי, בצחוק" | צילום: חדשות

אלי בר זכאי, שנאשם בדריסת הנער אילון שלו אמסלם ז"ל - העיד הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בתל אביב ומסר את גרסתו. בערב התאונה בר זכאי הוקלט אומר לחברו "פירקתי בקבוק וודקה שלם" וכשנשאל על אמירה זו השיב הנאשם: "ברור שזה היה בצחוק". במהלך עדותו של בר זכאי, אמו של הנער התפרצה פעמיים וצעקה לעברו: "שקרן עלוב".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בר זכאי אמר בעדותו כי האמירה ששתה בקבוק וודקה הייתה "בצחוק", והסביר: "רציתי לצאת גבר. זו הייתה התרברבות, חבר שלי אמר לי שאם הייתי אחרי בקבוק לא הייתי מצליח לדבר איתו בכלל ולא הייתי מצליח לחייג". דקלה שלו-אמסלם, אמו של אילון, התפרצה פעמיים במהלך עדותו וכינתה אותו: "שקרן עלוב".

במהלך עדותו אמר בר זכאי: "נסעתי רגוע לפני התאונה, עד רגע הברקס. אני לא זוכר באיזה מהירות נסעתי". הוא הוסיף: "נסעתי במהירות סבירה, רגילה. לא זוכר כמה, לא יכול להגיד".

במהלך החקירה הנגדית השמיע עו"ד ארז ריכטנברג, התובע מטעם פרקליטות תל אביב, שלל הקלטות מערב התאונה שבהן נשמע מנוע הרכב מאיץ ואת הצמיגים חורקים. הפרקליט שאל את בר זכאי: "שמעת את השיחות? שמעת את המנוע מאיץ?". ובסוף ההקלטה האחרונה שהשמיע הפרקליט נשמעת התנגשות הרכב בנער.

ריכטנברג ציטט את דוח המשטרה לפיו תאורת הרחוב פעלה והאירה היטב את הדרך. בתגובה ענה בר זכאי: "זה נכון עד הקטע של התאונה". בשלב מסוים פנה השופט לנאשם ושאל אותו: "כשאתה מנתח את זה בדיעבד, מי אשם בתאונה?". בר זכאי השיב לו: "הסיבוב (העיקול במקום התאונה) ניסיתי לעצור כשהגעתי לאזור של הצומת והאוטו לא בלם לי". הפרקליט ריכטנברג אמר כי לא נמצאו סימני בלימה וטען: "הלכת ומחקת את הסימנים על הכביש".

"בוא נשמע את השיחה הראשונה שאתה עושה אחרי התאונה מהשעה 01:09", אמר ריכטנברג והשמיע. בשיחה נשמע בר זכאי אומר: "הלל עשיתי תאונה של החיים. הרגתי בן אדם. תבוא לפה. אני ברחוב אבן גבירול". בשיחה נוספת שהשמיע הפרקליט נשמע בר זכאי אומר לאחיו: "עשיתי תאונה". אחיו חיים שאל אותו: "אתה רציני? מי אשם?". בר זכאי: "נראה לי שאני". אחיו שאל אותו אם הוא פצע מישהו באופן רציני – בר זכאי השיב: "כן אבל בקטנה". 

"מה פשר ההיסטריה בשיחה הראשונה אל מול השקרים בשיחה לאח", שאל התובע. "רציתי להרגיע את אח שלי. אני מדבר עם אח שלי שונה מאשר אני מדבר עם חברים", טען בר זכאי.‎‎

אילון שלו-אמסלם ז"ל (צילום: חדשות)
אילון שלו אמסלם ז"ל | צילום: חדשות

גם דניאל חכמי, חברו של אילון, נדרס ונפצע בתאונה. ריכטנברג שאל את הנאשם: "ראית את דניאל פצוע וזה חפיף מבחינתך?", ובר זכאי השיב: "ראיתי שהוא מקבל טיפול. אני לא חובש". ריכטנברג אמר לו: "אתה נשמע רגוע". בר זכאי כי היה בלחץ וריכטנברג השמיע לו שיחה נוספת עם החבר. "הלל, אני מסטול מת", נשמע בר זכאי בהקלטה. "הלל, האוטו מפורק אחושרמוטה. תביא לי מים. תבוא לפה מהר, תבוא לפה מיד‎". השופט שאל את הנאשם: "יש המון אנשים מסביב. למה אתה לא מבקש מהם מים?".

בר זכאי לא השיב והשופט חזר על השאלה: "יש 30 איש מסביב, למה שלא תבקש מהם בקבוק מים? תענה לשאלה". בר זכאי השיב: "הייתי בלחץ וביקשתי מהלל. יכול להיות שפניתי ולא היה להם. אני לא זוכר‎".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו