שרה נתניהו בבית המשפט (צילום: רויטרס, חדשות)
שרה נתניהו בביהמ"ש. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

שרה נתניהו לקראת הסדר טיעון בפרשת המעונות? המשא ומתן בין הצדדים, שהחל עוד לפני הגשת כתב האישום, נמשך: הפרקליטות הציעה לפרקליטיה של רעיית ראש הממשלה הסדר במסגרתו יימחקו הסעיפים החמורים נגדה והיא תודה ותורשע בסעיף מופחת - וקל הרבה יותר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מסתמן כי במסגרת ההסדר, סעיפי האישום החמורים יימחקו - ונתניהו תורשע בעבירה של קבלת דבר בתחבולה או בניצול מכוון של טעות של הזולת - בדגש על כך שאין מרמה. מדובר בסעיף מופחת וקל בהרבה, אבל עדיין יצריך שנתניהו תודה ותורשע בעבירה פלילית. ישיבת הגישור הקרובה בפרשה - ביום שני‎ הקרוב.

נתניהו מואשמת בסעיף חמור של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בסכום של כ-350 אלף שקלים, ולפי כתב האישום הסכום הגבוה נבע מהזמנה במרמה של אותן ארוחות יקרות שפרקליטיה של רעיית רה"מ כינו "חמגשיות".

מעון רה"מ בירושלים (צילום: חדשות 2)
מעון רה"מ ברחוב בלפור | צילום: חדשות 2

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות ירושלים בשנה שעברה, נתניהו פעלה יחד עם עזרא סיידוף - מנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה - כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי כולל של יותר מ-350 אלף שקלים, וזאת תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות, במקביל להעסקת מבשלת במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים.

לטובת השגת המימון, נתניהו וסיידוף יצרו מצג שווא כלפי המשרד כאילו במעון לא מועסקת מבשלת - וזאת למרות שבפועל הועסקו במעון מבשלות לאורך כל התקופה המדוברת. המבשלות שהתקבלו לעבוד במעון הועסקו כעובדות ניקיון, באופן שאיפשר לנתניהו לטעון כי אין במעון שירותי בישול. בין היתר הזמינה נתניהו מדי חודש החל מאפריל 2009 ועד מרס 2013 ארוחות מדי חודש בשווי שנע מ-444 שקלים ל-26,061 שקלים.

לקריאת כתב האישום המלא נגד שרה נתניהו