תהילה נגר ז"ל והנאשם בהריגה (צילום: החדשות)
תהילה נגר והנאשם | צילום: החדשות

משפחתה של תהילה נגר ז"ל פתחה היום (שבת) במחאה נגד הסדר הטיעון עם בן זוגה, ראא'ד רושרוש ממע'אר בן ה-28, שהואשם ברצח הצעירה לפני שנתיים במגדל ויורשע רק בהריגה: "ברצח אין הסדר טיעון".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"באנו לתמוך במשפחה וחשוב לנו להגיד גם למשפחה וגם לעם ישראל שמי שרוצח לא יכול להרוג", סיפרו בני הזוג עוזי ויפה ברזני מראש העין שהגיעו לתמוך במאבק. "אנחנו בהחלט חושבים שכל הראיות מעידות על רצח ברור ולא ייתכן שבגלל סיבות בירוקרטיות מישהו יקבע שזו תהיה הריגה. מישהו עשה עבודה רעה מאוד וחייבים לתת את הדעת על זה".

 

המשפחה הקימה מטה מחאה והיא מתכננת לצעוד מחר, יחד עם אנשים שהצטרפו למאבק, מזירת הרצח במגדל למקום מגוריה של המשפחה בגינוסר. במטה הוכנו שלטים לקראת המחאה המתוכננת שעליהם נכתב: "אם זה לא רצח מה זה רצח?", "לרצח אין הסדר טיעון", "רצח שווה מאסר עולם".

עשרות מפגינים צפויים גם להגיע ביום שלישי לבית המשפט ביום שבו הסדר הטיעון אמור להיות מאושר באופן סופי ולמחות נגד ההחלטה.

 רוצץ גולגולת ויורשע בהריגה בלבד

הצדדים הגיעו להסדר טיעון, האישום הופחת להריגה: ראא'ד רושרוש ממע'אר בן ה-28, שהואשם ברצח בת זוגו תהילה נגר לפני שנתיים סמוך למגדל, הורשע ביום חמישי בהריגתה בלבד וירצה עונש מאסר של עד 20 שנה. את המגעים להסדר הטיעון הובילו פרקליטיו של רושרוש - שאדי סרוג'י ותמי אולמן - שטענו כי תקלות בחקירת המשטרה הובילו לעצירת המשפט למשך זמן. אביה של נגר אמר לשופטים בדיון: "רק תזכרו שהרוצח נמצא כאן והוא לא במקומות אחרים".

רושרוש לאחר שנעצר (צילום: חדשות)
רושרוש לאחר שנעצר | צילום: חדשות

יגאל נגר, אביה של תהילה נגר ז"ל הגיע לדיון וזעם על הסדר הטיעון שבית המשפט צפוי לאשר אותו סופית ביום שלישי. לדבריו אם הפרקליטות והמשטרה לא היו מתרשלים בחקירה, הנאשם היה מורשע ברצח.

נגר מעביר ביקורת חריפה על כך שהסרטון ממצלמת הרכב של הנאשם שתיעד את כל האירוע נמחק בטעות במהלך החקירה. "בגלל זה יש רוצחים, בגלל זה יש הרבה רוצחים", אמר. "האיש הזה היה צריך לקבל מאסר עולם על רצח ולא על הריגה".

תהילה נגר (צילום: חדשות)
תהילה נגר | צילום: חדשות

האב גם צעק לעבר השופטים שהוא רוצה לשוחח איתם טרם החתימה על הסדר הטיעון אך נענה בשלילה. השופטים אמרו לו להגיע לדיון הבא, שם יקשיבו לטענותיו.

שבועיים לפני הרצח, בני המשפחה התלוננו

המקרה המזעזע נחשף בתחילת 2017, כאשר גופתה של נגר התגלתה סמוך למושבה מגדל ועליה סימני אלימות קשים לאחר שהוכתה למוות. בהמשך התברר שרושרוש ונגר היו בקשר רומנטי במשך שנה וחצי ובמהלכו הוא היכה אותה והתעלל בה.

כשבועיים לפני הרצח התלוננו בני המשפחה במשטרה על האלימות שלו כלפיה, והמשטרה חקרה את התלונה ואף עצרה את רושרוש למשך חמישה ימים. ואולם, מאחר שסירבה להתלונן נגדו התיק נסגר מחוסר ראיות. רושרוש אמנם הורחק מנגר למשך שבועיים, אך בתום התקופה הזו הוא החליט לנקום בה על "הבגידה" בו לכאורה.

רושרוש התקשר לנגר ממספר טלפון חדש ואמר לה כי הוא השתנה, אוהב אותה ומעוניין להחזיר את היחסים למצב נורמטיבי. היא נענתה, והוא אסף אותה מהקיבוץ לבילוי משותף בבית קפה בטבריה. סביב חצות, בדרך חזרה לגינוסר, רושרוש סטה עם רכבו לשול הכביש והשניים יצאו מהרכב. הוא תקף את נגר באלימות, רוצץ את גולגולתה עם אבן שפה גדולה - ועזב את המקום.

עו"ד תמי אולמן ושאדי סרוגי (צילום: החדשות)
עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י | צילום: החדשות

גופתה של נגר נמצאה בשעות הבוקר שלמחרת, לאחר שפועלים עברו במקום והבחינו ברגליה. אמה ואחותה של נגר הגיעו למקום וזיהו אותה באופן מיידי, והן שסיפרו למשטרה על אודות רושרוש.

_OBJ

בחקירה הראשונית התעקש רושרוש כי השניים התפצלו לאחר פגישתם בטבריה, וסירב להרחיב מעבר לכך במשך כחודש. רק בהמשך הפליל את עצמו. "רושרוש ראה בתהילה חפץ ששייך לו ורק לו. מדרך ההתנהגות שלו למדנו שהוא בחור מאוד אובססיבי - לא ממקום של אהבה, אלא מרצון לספק את רצונותיו המיניים", הסביר רפ"ק עופר אוסטה, ראש מחלק רצח בימ"ר צפון. "תהילה חששה להיפגש איתו בגלל מעקב המשפחה, ולכן כשהשניים נפשו הם הלכו לרכוש יחד כרטיס סים, כדי שיוכלו לדבר ביניהם באופן חופשי".