עו
עו"ד ערן שנדר, לשעבר פרקליט המדינה | צילום: החדשות

"מעולם לא צבעו את מוסדות שלטון החוק בצבע פוליטי באופן כה בוטה": בריאיון ל"אולפן שישי", תקף הערב (שישי) פרקליט המדינה לשעבר, עו"ד ערן שנדר, במילים חריפות במיוחד את ראש הממשלה נתניהו - זאת לאחר הדברים הקשים שנשא אמש נתניהו בהם תקף בכירים בפרקליטות, לאחר פרסום החלטת היועץ המשפטי לממשלה בתיקיו הפליליים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"הכל מותר כדי להציל תדמית ציבורית של שוחד", אמר פרקליט המדינה לשעבר, "ראש הממשלה החליט לשרוף את המועדון, המועדון של תדמית שלטון החוק, כדי להציל את תדמיתו הציבורית. בעבר כבר הציעו לפרקליט מדינה להתאבד ואני לא חושב שעובד ציבור, ודאי לא במשרות מלאות, צריך להתקרבן. אבל מעולם לא צבעו את מוסדות שלטון החוק בצבע פוליטי בצורה כה בוטה ולא במתקפה אישית פרסונלית, אלא היא נעשית תוך צביעה פוליטית".

עו"ד שנדר סיפר גם על התחושות הקשות בקרב גורמי משפט בכירים בצל המתקפה של נתניהו נגדם: "אני שומע תסכול, זעם, הכל מותר כדי להציל תדמית ציבורית של חשוד", אמר."יש עוד ספין - שכולנו רק פקידים, פקידים של 'שב ותעשה מה שאנחנו אומרים לך', זה המסר שמטפטפים לנו כל הזמן. גם היועץ המשפטי לממשלה, גם פרקליט המדינה עד אחרון הפרקליטים, הם לא פקידים, הם נאמני הציבור. הם לא עובדים של נתניהו - והחובה היחידה שיש להם כלפי נתניהו או כל חשוד אחר, זה להתנהל בעניינו במקצועיות ולהחליט בהתאם".

לבסוף, התייחס עו"ד שנדר גם לעיתוי השנוי במחלוקת של פרסום החלטת היועמ"ש לפני הבחירות. "מי שהחליט על הבחירות זה ראש הממשלה נתניהו - כך שהזעקה שזה לפני הבחירות היא החלטה שלו והימור - אולי כזה שלא הצליח - אבל הימור שלו" אמר. "אני חשוב שכולם מבינים שבמצב הנתון, אי אפשר היה לקשור את העיניים של הבוחר, שיילך עם העיניים קשורות לקלפי". 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו