המעבדה לא מצאה DNA בדגימה
המעבדה לא מצאה DNA בדגימה | צילום: מתוך "צל של אמת", ערוץ 8, HOT‎, החדשות, יונתן סינדל, פלאש 90

לפני כמה חודשים סערה המדינה לאחר שהתברר כי שערה שנמצאה על גופתה של תאיר ראדה, אינה שייכת לרומן זדורוב. אמש (שלישי) פורסם במהדורה המרכזית שבבדיקה מיוחדת שנערכו לדגימות באירופה - לא הצליחו למצוא שרידי DNA כלל.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הראיה החדשה, שעליה הכריז בקול סנגורו של זדורוב עו"ד ירום הלוי בחודש אוקטובר האחרון, נלקחה לבדיקה במעבדה מיוחדת באוסטריה הנחשבת לאחת מהמתקדמות בעולם בתחום. אלא שבמעבדה העבירו לאחרונה תשובה, שלפיה המבחנה שנשלחה ריקה והם לא הצליחו למצוא DNA. במעבדה טענו שיבצעו עוד ניסוי אחרון, אך הסיכויים שהבדיקה תוביל לתוצאות חדשות - נמוכות.

בחודש אוקטובר האחרון נחשף במהדורה המרכזית כי התגלתה ראיה חדשה - שערה שנמצאה על הגופה של תאיר, שאינה של רומן זדורוב, אלא מתאימה לפרופיל של א"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק - ששמה נקשר כחשודה אפשרית ברצח. בפרקליטות ענו שהשערה שנמצאה אכן יכולה להתאים ל-א.ק, אך גם לעשרות אלפי ישראלים נוספים.

הראיה החדשה לא תסייע?
הראיה החדשה לא תסייע? | צילום: חדשות

שבוע אחרי החשיפה פורסם דוח המכון לרפואה משפטית, שהוגש לפרקליטות ולסנגורו של רומן זדורוב, וקבע כי עשויה להיות התאמה לאלפי ואף עשרות אלפי ישראלים - ולא ניתן לקבוע בוודאות שמדובר בשערה של א.ח.

מהפרקליטות נמסר אז כי "מסיכום הדוח עולה כי השערה שנבדקה יכולה להתאים לאלפי אנשים עד עשרות אלפי אנשים בישראל. כפי שמסרנו לאורך כל הדרך, הפרקליטות תבחן את הממצאים המלאים לעומק על מנת להבין את משמעותם הראייתית ולהחליט באילו פעולות נוספות לנקוט, ככל שיהיה בכך צורך".

דוח המכון לרפואה משפטית: לא ניתן לקבוע בוודאות של מי השערה

הדוח מציין שהשערות לא תואמות לצעירה א.ק. ולבני משפחתה, אך באחת מדגימות השיער "לא ניתן לשלול את א.ח. ואת קרובי משפחתו מהציר האימהי כתורמים לפרופיל". ד"ר נורית בובליל ציינה כי מדובר בהתאמה מלאה בין הרצפים הנדבקים, שאינה מאפשרת לשלול את א.ח כאדם לו השתייכה השערה שנמצאה על גופתה של ראדה ז"ל.

א.ח. טען ב-2012 כי א.ק. לבשה את בגדיו בעת שביצעה את הרצח בדצמבר 2006 והדגימה עשויה לאשש את טענתו ולמקם את א.ק. בזירת הרצח בתא השירותים בבית הספר בקצרין: א.ק ששהתה אז בחו"ל הכחישה את הטענות ועורך דינה הבהיר שהיא תשתף פעולה עם החקירה אם תידרש.