שרה נתניהו בבית המשפט (צילום: רויטרס, חדשות)
שרה נתניהו בבית המשפט | צילום: רויטרס, חדשות

המשא ומתן בפרשת המעונות מסתבך: למרות ההסכמה להאשים את רעיית ראש הממשלה בסעיף אישום מופחת, מסתמן כי שרה נתניהו לא תיענה לדרישת הפרקליטות  - ולא תחזיר סכום של כ-359 אלף שקלים, שאותו קיבלה ממשרד ראש הממשלה לצורך מימון ארוחות שהוזמנו ממסעדות שונות למעון הרשמי בירושלים. פרקליטה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן הודיע היום (רביעי) כי נתניהו תסכים להחזיר סכום של כעשרת אלפים שקלים לכל היותר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בשבוע שעבר הציעה הפרקליטות לפרקליטיה של רעיית ראש הממשלה הסדר טיעון במסגרתו יימחקו הסעיפים החמורים נגדה והיא בתורה תודה ותורשע בסעיף מופחת - וקל הרבה יותר: קבלת דבר בתחבולה או בניצול מכוון של טעות של הזולת, בדגש על כך שאין מרמה. נתניהו הסכימה להודות בסעיף המופחת תחת הכותרת "תחבולה" אך הדגישה שזה יקרה רק אחרי מועד הבחירות.

על אף שמדובר בסעיף קל בהרבה, הוא עדיין יצריך מנתניהו להודות בעבירה פלילית, הודאה שתגרור הרשעה. על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות ירושלים ביוני שנה שעברה, נתניהו פעלה יחד עם עזרא סיידוף - מנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה - כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות יקרות ממסעדות, בשווי כולל של יותר מ-350 אלף שקלים.

בכתב האישום שהוגש נגדה נכתב כי נתניהו פעלה תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות, במקביל להעסקת מבשלת במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. בין היתר הזמינה נתניהו מדי חודש, החל מאפריל 2009 ועד מרס 2013, ארוחות בשווי שנע מ-444 שקלים ל-26,061 שקלים משלל מסעדות שף בירושלים וכן ממלון בבירה.

עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של נתניהו, מסר בתגובה לפרסום: "הדיווח לא נכון, לא היו דברים מעולם. זהו ניסיון להכשיל את הליך הגישור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו