בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל את הסדר הטיעון שנחתם עם פרקליטי ראא'ד רושרוש ממע'אר בן ה-28, שהואשם ברצח בת זוגו תהילה נגר לפני שנתיים סמוך למגדל, והוא הורשע היום (חמישי) בהריגתה בלבד. הפרקליטות תדרוש שירצה עונש מאסר של עד 20 שנה. את המגעים להסדר הטיעון הובילו פרקליטיו של רושרוש - שאדי סרוג'י ותמי אולמן - שטענו כי תקלות בחקירת המשטרה הובילו לעצירת המשפט למשך זמן.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בני המשפחה הגיעו לאולם בית המשפט עם קבלת ההחלטה וזעקו בדמעות ובצעקות לעבר עורכי הדין של המורשע: "הוא רוצח, אתם מייצגים רוצח, הוא רצח את אחותי בדם קר, רוצץ את הגולגולת שלה". בהמשך צעקו לעברם: "איך אתם לא מתביישים?".

תהילה נגר ז"ל והנאשם בהריגה (צילום: החדשות)
תהילה נגר והנאשם | צילום: החדשות

אביה של תהילה אמר: "אנחנו בני קיבוץ גינוסר, חונכנו על מורשת יגאל אלון של אהבה של יהודים וערבים וזה מה שקיבלנו מהשכן שלנו. אתם מועלים בתיק ותפקידכם לשפוט. לא מדובר בהריגה ולא נקבל דילים. לעם נמאס מכל זה. מבקש בכל לשון של בקשה לדחות את העסקה הזאת. גם אם יזוכה מחמת הספק נלך עם זה עד הסוף. העסקה הזאת לא מקובלת על אזרחי מדינת ישראל". אחותה זעקה: "העמידו אותי על דוכן העדים במשך חמש שעות כאילו אני הרוצחת. אני מתחננת - אל תאמינו לו, הוא רוצח".

רושרוש לאחר שנעצר (צילום: חדשות)
רושרוש לאחר שנעצר | צילום: חדשות

השופטת בדיון השיבה לטענות כי מבחינת החוק, ההסדר התקבל שלא כחלק מבית המשפט כך שאין לה מעורבות בכך: "יש שיקול דעת לעונש אחרי שנשמע את הצדדים". לפי התביעה, התיק כולו התבסס על ראיות נסיבתיות בלבד ולא הייתה כל ראיה ישירה שקשרה בין הנאשם לבין הרצח. עד להסדר הטיעון, רושרוש גם לא הודה במעשה ורק אחרי שחתם על כך הודה ולמעשה הרשיע את עצמו. הפרקליטות ציינה כי היא תבקש את עונש הקשה ביותר שניתן לבקש על עבירה מסוג הריגה.

פרקליטות מחוז צפון פרסמה הודעה לאחר הדיון, ובכה נכתב: "בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל את הסדר הטיעון שבמסגרתו הסכימו הצדדים כי הנאשם יודה ב בהריגתה של המנוחה תהילה נגר ז"ל, ובעבירות נוספות שביצע כלפיה. התביעה תדרוש את העונש המירבי לעבירת הריגה, עשרים שנות מאסר בפועל. כן תדרוש עונש מאסר על התנאי ופיצוי למשפחת המנוחה. מדובר בתיק שבוסס מלכתחילה על ראיות נסיבתיות. אין שום ראיה ישירה המוכיחה כי הנאשם הוא שביצע את העבירה  כן איש לא היה עד לאירוע והנאשם הכחיש את מעורבותו במות המנוחה עד לרגע בו חתם על ההסדר והודה בעובדות כתב האישום המתוקן".

"למרות הכחשתו, התביעה סברה לאורך כל הדרך כי יש די ראיות נסיבתיות להוכיח את מעורבות הנאשם במותה של המנוחה", הוסיפו בפרקליטות. "אולם התביעה גם סברה כי לא יהיה זה נכון להתעלם מקשיים ראייתיים שעלו במהלך המשפט ועל כן הסכימה לחתום על הסדר הטיעון. התיקון בעובדות כתב האישום מתייחס אך ורק ליסוד הנפשי שבעבירה, וזאת בעקבות קושי משפטי שהתעורר במהלך ניהול המשפט, גם בהקשר זה. נוסף לקושי המשפטי קיימים קשיים נוספים שעלו במהלך ניהול המשפט והנוגעים לחומר הראיות. מטעמים משפטיים ואחרים, הנוגעים, בין היתר, לצנעת הפרט- לא נוכל לפרטם".

שבועיים לפני הרצח, בני המשפחה התלוננו

המקרה המזעזע נחשף בתחילת 2017, כאשר גופתה של נגר התגלתה סמוך למושבה מגדל ועליה סימני אלימות קשים לאחר שהוכתה למוות. בהמשך התברר שרושרוש ונגר היו בקשר רומנטי במשך שנה וחצי ובמהלכו הוא היכה אותה והתעלל בה.

כשבועיים לפני הרצח התלוננו בני המשפחה במשטרה על האלימות שלו כלפיה, והמשטרה חקרה את התלונה ואף עצרה את רושרוש למשך חמישה ימים. ואולם, מאחר שסירבה להתלונן נגדו התיק נסגר מחוסר ראיות. רושרוש אמנם הורחק מנגר למשך שבועיים, אך בתום התקופה הזו הוא החליט לנקום בה על "הבגידה" בו לכאורה.

רושרוש התקשר לנגר ממספר טלפון חדש ואמר לה כי הוא השתנה, אוהב אותה ומעוניין להחזיר את היחסים למצב נורמטיבי. היא נענתה, והוא אסף אותה מהקיבוץ לבילוי משותף בבית קפה בטבריה. סביב חצות, בדרך חזרה לגינוסר, רושרוש סטה עם רכבו לשול הכביש והשניים יצאו מהרכב. הוא תקף את נגר באלימות, רוצץ את גולגולתה עם אבן שפה גדולה - ועזב את המקום.

תהילה נגר (צילום: חדשות)
תהילה נגר | צילום: חדשות

גופתה של נגר נמצאה בשעות הבוקר שלמחרת, לאחר שפועלים עברו במקום והבחינו ברגליה. אמה ואחותה של נגר הגיעו למקום וזיהו אותה באופן מיידי, והן שסיפרו למשטרה על אודות רושרוש.

עו"ד תמי אולמן ושאדי סרוגי (צילום: החדשות)
עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י | צילום: החדשות

בחקירה הראשונית התעקש רושרוש כי השניים התפצלו לאחר פגישתם בטבריה, וסירב להרחיב מעבר לכך במשך כחודש. רק בהמשך הפליל את עצמו. "רושרוש ראה בתהילה חפץ ששייך לו ורק לו. מדרך ההתנהגות שלו למדנו שהוא בחור מאוד אובססיבי - לא ממקום של אהבה, אלא מרצון לספק את רצונותיו המיניים", הסביר רפ"ק עופר אוסטה, ראש מחלק רצח בימ"ר צפון. "תהילה חששה להיפגש איתו בגלל מעקב המשפחה, ולכן כשהשניים נפשו הם הלכו לרכוש יחד כרטיס סים, כדי שיוכלו לדבר ביניהם באופן חופשי".