סיבת הרצח: פרידה מבן זוגה (צילום: חדשות)
סיבת הרצח: פרידה מבן זוגה | צילום: חדשות

כשנה לאחר שסמר חטיב, תושבת יפו בת 30 ואם לשלושה, נורתה למוות במהלך נסיעה - פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום חמור נגד שישה גברים בגילאי 18-31 בגין רצח. פרט לאישום ברצח, מיוחסות להם עבירות של קשירת קשר, ניסיון רצח, החזקת נשק, נשיאת נשק, השמדת ראיה ושיבוש מהלכי משפט. לאחר הגשת כתב האישום נמסר מהפרקליטות כי היא תבקש להאריך את מעצרם עד לתום ההליכים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

מכתב האישום עולה כי רוב הנאשמים, שהצעיר שבהם היה קטין בזמן הרצח, הם קרובי משפחתו של ועיסאם חג'אג', בן זוגה לשעבר של חטיב. השניים ניהלו קשר זוגי במשך מספר שנים אך בחודש יולי 2017, כשנה לפני הרצח, נפרדו בגלל ריב. לאחר הפרידה החליטו הנאשמים לנקום בחטיב ולגרום למותה.

יום לפני הרצח: ניצלה מפיצוץ מטען שהוצמד לרכבה

כתב האישום מתאר כיצד חטיב המנוחה ניצלה מניסיון רצח, יום אחד בלבד לפני שנורתה למוות: הנאשמים הטמינו מטען חבלה מתחת לרכבה ליד ביתה ביפו, אך עוברי אורח שהבחינו במטען הזעיקו למקום כוחות משטרה שנטרלו את המטען לפני שהתפוצץ. בעקבות כך, הנאשמים פנו לתוכנית פעולה חלופית - אז החליטו לרצוח את חטיב באמצעות ירי.

זירת הרצח ליד ראשל"צ (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
זירת הרצח ליד ראשל"צ | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

על פי כתב האישום, יום לאחר ניסיון החיסול הכושל, נסעו חטיב וחברתה במכונית בכביש 4313 ליד ראשון לציון. הנאשמים עקבו אחר הנשים וכשהשתיים עצרו ברמזור אדום - נצמדו לרכבן. לאחר מכן אחד הנאשמים שיצא מהרכב ירה בהן מטווח קצר מספר רב של כדורים ונמלט מהמקום. כתוצאה מהירי חטיב נהרגה במקום וחברתה בת ה-23 נפצעה באורח קשה.

בבקשת המעצר שהוגשה יחד עם כתב האישום על ידי עורכי הדין אורן פז ונועה בר מפרקליטות מחוז תל אביב נכתב: "הנאשמים פעלו בצוותא כחוליית חיסול מקצועית, מאורגנת ונטולת מורא, תחילה תוך שימוש במטען חבלה רב עוצמה אשר הוטמן מתחת לרכב המנוחה והפעלתו לא צלחה, ולאחר מכן תוך שימוש בשני אקדחים אשר באמצעותם נורו עשרות יריות שגרמו למותה של המנוחה".

עוד נכתב כי "לשם השגת מבוקשם, הנאשמים לא היססו לירות גם לעבר החברה שנמצאה עם המנוחה ברכב ולנסות לרצוח אף אותה, תוך שנגרמו לה חבלות חמורות ונכות וגם לא היססו לסכן אזרחים חפים מפשע, מעצם הנחת מטען חבלה באזור מגורים שבו חולפים עוברי אורח וכן ירי של עשרות יריות בכביש מרכזי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו