פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי לנוער, כתב אישום נגד שני קטינים תושבי ירושלים בני 15 ו-17 בגין פעולה בנשק למטרות טרור, מעשה טרור של הצתה, מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה ומעשה טרור של ניסיון תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות. על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מוריה ביינה, הם מואשמים בכך שבתחילת החודש הם יידו בקבוק תבערה וירו זיקוקים לעבר עמדה של כוח משטרה בהר הבית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

השניים מואשמים בכך שבתאריך 12.3.2019 הם קשרו קשר לבצע מעשה טרור כלפי כוחות משטרה בהר הבית - הם יידו בקבוקי תבערה וירו זיקוקים לעבר כוחות משטרה במטרה לפגוע בשוטרים במקום. על פי האישום הקטינים עשו זאת מתוך מניע אידיאולוגי-לאומני על רקע ההתרחשויות באל-אקצא ובשער הרחמים בתקופה האחרונה.

עמדת המשטרה בהר הבית (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
עמדת המשטרה בהר הבית | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

עוד עולה מכתב האישום כי בסביבות השעה 13:17 ניגש אחד הנאשמים לפתח הכניסה של עמדת המשטרה, ובזמן ששהו בתוכה מספר שוטרים, הוא הצית את בקבוקי התבערה ויידה אותם ממרחק של כמטר לעבר העמדה ולעבר השוטר שאייש באותה שעה את עמדת היומנאי בכניסה, זאת במטרה להצית את העמדה ולפגוע בשוטרים ששהו במקום.

בקבוקי התבערה פגעו בדלפק היומן בפתח העמדה והתלקחו. השוטר ששהה אותה עת סמוך לתחנת המשטרה, הבחין במעשיו של הנאשם וקרא לו לעצור. תוך כדי מנוסה פנה הנאשם אל חברו וקרא לו לשגר את הזיקוקים תוך שסימן לו כדי שירה את הזיקוקים לעבר השוטרים. חברו הדליק את הזיקוקים וירה אותם לעבר השוטרים ממרחק של כ 15-20 מטר.

לפני כשבועיים, מיד לאחר שאירעה התקרית - מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד ערך במקום הערכת מצב והנחה על פינוי וסגירת שטח הר הבית למטרת המשך ביצוע פעולות וסריקות אחר אמצעים נוספים. לאחר זריקת בקבוק התבערה נכנסו כוחות משטרה לרחבת ההר וסגרו את שערי הכניסה והיציאה למתחם. במקביל הורחקו כל המתפללים המוסלמים, ושרר שקט מתוח באזור.

מהעימותים בהר הבית, לפני כשבועיים (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
מהעימותים בהר הבית, לפני כשבועיים | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

ניסיון הפיגוע הגיע על רקע המתיחות הגואה בירושלים ובשטחי הגדה: שעה לפני יידוי בקבוק התבערה, פלסטיני ניסה לבצע פיגוע דקירה בעמדה צבאית בחברון. החיילים הגיבו בירי, נטרלו את המחבל בירי והרגו אותו. מלבדו לא היו נפגעים נוספים. ביום שישי האחרון הכריזו בחמאס על "יום זעם", וקראו לרבבות פלסטינים לעלות לתפילה במסגד החדש בשער הרחמים "כדי להגן על הר הבית". גם הרשות הפלסטינית עצמה, באמצעות שר ההקדשים, יצאה בקריאה דומה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו