זירת הרצח בנתניה (צילום: דוברות מדא, חדשות)
צילום: דוברות מדא, חדשות

בית משפט המחוזי מרכז בלוד זיכה היום (שני) את אלכסנדר מירזוב, תושב נתניה בן 45, שהואשם ברצח של שותפו לחדר בבית המחסה "בית יעל" ושל מנהל המוסד באוגוסט שנה שעברה. הסיבה לזיכוי: מחלת נפש שבה מירזוב לוקה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בית המשפט קבע אמנם כי מחומר הראיות עולה כי הנאשם אכן ביצע את המעשים המיוחסים לו בכתב האישום, אך החליט לאמץ את חוות הדעת הפסיכיאטרית שקבעה כי יש לזכות את מירזוב ולהורות על אשפוזו לתקופה של 25 שנים על פי חוק.

"בעת ביצוע המעשים המיוחסים לו היה שרוי במצב פסיכוטי חריף, פעל בהשפעת מחשבות שווא והפרעות בתפיסה", נכתב בפסק הדין. "לא היה מסובל באותה עת להבדיל בין טוב לרע ובין מותר לאסור ביחס למעשיו - ולכן אינו אחראי להם". עוד הוסבר כי "גם עתה הוא מצוי במצב פסיכוטי פעיל ולכן לא מסוגל להבין את מהות האשמה והעונש".

המוסד בו בוצע הרצח (צילום: החדשות)
המוסד בו בוצע הרצח | צילום: החדשות

כתב האישום החמור שייחס למירזוב את הרצח הכפול של מנהל בית המחסה אברהם ואנונו ושל שותפו לחדר ויאצ'סלב (סלבה) פידקין, הוגש באוגוסט האחרון. בכתב האישום לא צוינה את הסיבה למעשי הרצח, אך נקבע ש"גמלה בליבו של מירזוב ההחלטה" לרצוח את השניים. במשטרה טענו עם הגשת הצהרת התובע שהרציחות בוצעו על רקע חשדו של מורזוב כי נוצל על ידי שותפו לחדר בסיועו של מנהל המקום.

הרצח הראשון בוצע ב-27 ביולי אשתקד בשעות הלילה: מירזוב שהה עם שותפו לחדר בבית המחסה והשניים שוחחו ושתו אלכוהול. "במהלך שיחתם החליט הנאשם להביא למותו של סלבה, נטל לידיו גרזן והיכה בראשו עם הגרזן מספר פעמים", נכתב בכתב האישום.

אבי ואנונו ז"ל (צילום: חדשות)
אבי ואנונו ז"ל | צילום: חדשות

יום לאחר מכן עטף מירזוב את גופתו של סלבה בשקיות והחביא אותה מתחת למיטתו: "בימים שלאחר מכן פעל על מנת למנוע את גילוי גופתו של סלבה - כאשר נשאל לפשר הריח שעולה מחדרו השיב כי יש עכבר מת בקיר הגבס, וכן לשאלות בנוגע למיקומו של סלבה ענה כי זה עזב את בית המחסה לצורך ניתוח". גופתו של סלבה נמצאה במקרה על ידי השוטרים, במהלך הסריקות בחדרו של הנאשם לאחר רצח המנהל.

שבוע לאחר הרצח הראשון, ב-2 באוגוסט, יצא מירזוב מחדרו, נשא את הגרזן איתו בשקית וצעד לעבר חדרו של מנהל המעון, אבי ואנונו ז"ל שהיה בן 57 במותו. מירזוב אמר בחקירתו ששתה אלכוהול כדי לאזור אומץ לבצע את הרצח: בפרקליטות טוענים כי הנאשם "חיכה לשעת כושר" בה השניים יהיו לבדם. "הנאשם נכנס למשרד, הניף את הגרזן והיכה באבי בחוזקה מספר פעמים בראשו מה שהביא למותו המיידי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו