תנחה או לא תנחה? בר רפאלי (צילום: רויטרס, חדשות)
בכפוף לשימוע: אישום נגד בר רפאלי | צילום: רויטרס, חדשות

פרסום ראשון: הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) כי התקבלה החלטה להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד הדוגמנית בר רפאלי והוריה בגין עבירות מס ועדות שקר. הורי רפי וציפי צפויים להיות מואשמים בנוסף בהלבנת הון: "הסתירו שישה מיליון שקלים של הכנסות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי כתב החשדות, בשנים 2006-2007 הגישה רפאלי דוחות לפקיד השומה שבהם דיווחה שאינה תושבת ישראל ולא כללה בהם הכנסות שהפיקה מעבודותיה בחו"ל. בשנת 2009, נחתם הסכם פשרה ולפיו ישולם מס בישראל בגין מלוא הכנסותיה של הדוגמנית בארץ ובעולם, שהופקו בשנים 2005-2007. במסגרת זו הסתירו בר ואימה ציפי מפקיד השומה הכנסות בסך כשישה מיליון שקלים, כך לפי הפרקליטות.

בהמשך, לפי החשד, רפאלי הקימה חברות בחו"ל, פתחה חשבונות ברחבי העולם והכנסותיה הוזרמו אליהם. בדוחות המס ובהצהרת הון שהגישו החשודים, הצהירו כי אין לבר רפאלי הכנסה בישראל וכי היא תושבת חוץ.

בדיונים מול מס הכנסה בשנים 2009-2012, בפרקליטות טוענים כי רפאלי והוריה מסרו מידע כוזב והסתירו ממנו מידע רלוונטי במטרה להסתיר את עבודתה של בר רפאלי בישראל. במקביל, הציגה רפאלי בפני רשויות המס בארצות הברית מצגים לפיהם היא איננה תושבת ארצות הברית וכי היא מתגוררת בישראל. ההכנסות לגביהן בוצעו, לפי החשד, פעולות ההסתרה עמדו על מיליוני שקלים לכל שנה בין 2009-2012, ובסך הכל למעלה מ-23 מיליון שקלים.

בין היתר, בשנים אלו שכרה ורכשה בר רפאלי דירות בישראל, תוך הסתרת שמה מרישומי הדירות והצגת מצגים כוזבים לרשויות. זאת, לפי הפרקליטות, חששם של רפאלי והוריה כי דירות אלה עלולות להוות זיקה לכך שמרכז חייה בישראל - מה שישפיע על החלטת מס הכנסה.

עוד על פי כתב החשדות, ציפי רפאלי חשודה בהשמטת הכנסות בסך כשלושה מיליון שקלים מעמלות שקיבלה כתוצאה מפעילותה כסוכנת של רפאלי, וזאת באמצעות הפקדת העמלות בחשבונות בנק בחו"ל על שמה או של חברות בשליטתה.

בר ואימה ציפי חשודות גם בביצוע עסקאות חליפין שהניבו הכנסות בגובה מיליוני שקלים, מבלי שדווחו לרשויות כנדרש בחוק, לרבות מימון שכר דירה ורכש דירה, וכן שימוש ברכבי יוקרה, בתמורה לפרסום ויחסי ציבור. בנוסף, לציפי ורפי רפאלי מיוחסות עבירות הלבנת הון שכן הצהירו שהם הנהנים בחשבונות אשר בפועל בר רפאלי הייתה הנהנית בהם, כך לפי הפרקליטות.