נאשם בתקיפה מינית של עשרות קטינות, חיים דמקינר
חיים דמקינר | צילום: חדשות

בבית המשפט המחוזי בלוד הוגש הבוקר (שני) כתב אישום נגד חיים דמקינר, בן 55 מנהריה וספר במקצועו, בביצוע שורה ארוכה של עבירות מין בעשרות קטינות ברשת. דמקינר נעצר לפני כחודש ועל פי כתב האישום, נהג בארבע השנים האחרונות לפתוח חשבונות מזויפים באינסטגרם, שם התחזה למספר דמויות וביצע את העבירות ב-30 קטינות בנות 10 עד 17 ובארבע בגירות. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בכתב האישום, שהוגש על-ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, מיוחסות לדמקינר עבירת אונס בקטינה, מעשה סדום בקטינה אחרת, מספר עבירות של מעשה מגונה בקטינה, החזקה ויצירה של פרסומי תועבה, התחזות לאחר, פגיעה בפרטיות, מידע כוזב במחשב, קבלת דבר במרמה, הטרדה מינית ועבירות נוספות.

על פי כתב האישום, שהוגש על-ידי עורכות הדין סתיו גרוסמן-גלמן ואדר לר, מאז 2015 ובעשרות רבות של הזדמנויות פתח דמקינר מגוון חשבונות מזויפים באינסטגרם, כשהוא מתחזה פעם לדוגמן אמריקאי, פעם אחרת לנער צעיר ובפעמים נוספות לנערה או לילדה.

"נהג לצוד קטינות ברשת" | צילום: חדשות

בפרקליטות טוענים כי דמקינר נהג להשתמש לסירוגין בחשבונות המזויפים במטרה "לצוד" נערות קטינות, ולעתים גם בגירות, בעלות חשבון באינסטגרם ולפתות אותן במרמה. בכתב האישום, הכולל 39 אישומים, מתואר כיצד דמקינר יצר קשר עם הבנות, שכנע אותן להתכתב עמו ובהמשך אף גרם להן להצטלם עבורו בעירום מלא או חלקי ולבצע בעצמן מעשים מגונים, מעשי אינוס וסדום.

על מנת לרכוש את אמונן ולהבטיח שישתפו פעולה השתמש דמקינר בשפה התואמת את גילן, החמיא להן על הופעתן החיצונית ושיתף אותן בפרטים שקריים על הדמות שאותה גילם. בחלק מן המקרים, במטרה לשכנע את הבנות לשלוח לו תמונות אינטימיות דמקינר שלח להן תמונות וסרטונים מיניים של קורבנותיו האחרות, תוך שהוא מתחזה בעצמו לאותה נערה שמופיעה בתמונות ובסרטים.

"המסוכנות המינית הגבוהה"

"הנאשם ביצע שורה של עבירות מין באותן קטינות ובגירות, על ידי כך ששכנע אותן להתפשט, לעתים שכנע אותן לבצע אונס ומעשה סדום בעצמן, לצלם עבורו את המעשים המיניים ולשלוח את הסרטונים אליו. כמו כן, ניסה הנאשם ליצור קשר ולפגוע מינית בעוד עשרות קטינות נוספות", נכתב בכתב האישום.

בפרקליטות ציינו כי דמקינר פעל בשיטתיות ובנחישות, כך שבכל פעם שנתקל בסירוב מצד הקטינות באחת מזהויותיו הבדויות, הוא נהג לפנות אליהן באמצעות זהות אחרת באינסטגרם. לעתים רק בזכות הפנייה בחשבון הנוסף הצליח דמקינר לרמות את הקטינה שעמה יצר קשר ולהביא אותה לבצע מעשים מיניים בעצמה.

דמקינר נעצר לפני כחודש לאחר שחלה התקדמות בחקירה נגדו, בתום מלאכת איסוף הראיות שכללו עשרות אלפי תמונות וסרטונים בעלי תכנים פדופיליים שנתפסו באמצעי אחסון דיגיטליים השייכים לו. כעת בפרקליטות מבקשים להשאיר אותו במעצר עד תום ההליכים.

"קיים יסוד סביר לחשש כי המשיב יסכן את ביטחונן ושלומן של קטינות באשר הן", נכתב בבקשת המעצר. "המשיב המשיך בביצוע המעשים המפורטים בכתב האישום עד ליום מעצרו, תוך ניצול בוטה של תמימות הקטינות והצגת מצג שווא כלפיהן. מעשיו של המשיב, היקפם הרב ונסיבותיהם, ובכלל זה משך הזמן בו ביצע את המעשים, כשהוא מצליח להסתירם, מלמדים על המסוכנות המינית הגבוהה הנשקפת ממנו ועל הדחפים המיניים השולטים בו, כשברור שהוא נעדר כל יכולת להימנע ממימושם".

עוד נכתב כי "המשיב גילה מוטיבציה גבוהה 'לצוד' את הקטינות שבהן ביקש לפגוע מינית, וכך, בחלק מהמקרים, כאשר נתקל המשיב בסירוב מצד הקטינות בעודו מתייצג בפניהן כגבר צעיר, פנה אליהן המשיב בשנית בהתייצגו כנערה בת גילן. זאת ועוד, ניכר כי המשיב ניצל לרעה במיומנות את מאפייניה של רשת האינסטגרם, ככזו המאפשרת לו להסוות את זהותו האמיתית ו'לדלג' מקטינה לקטינה ובכך להעצים את פגיעתו המינית ולהרבותה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו