"בבקשה, אנחנו הרוסים": הבוקר (ראשון) הוחמר עונשו של המהנדס אורן ורשבסקי, שהורשע בגרימת מותה ברשלנות של סגן הילה בצלאלי ז"ל באסון קריסת גשר התאורה בהר הרצל ב-2012. בעימות מחוץ לדיון אמרה אמה, סיגלית בצלאלי, לורשבסקי: "אל תעבוד יותר, אל תעבוד".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אין לך זכות במדינת ישראל להיות מהנדס, נקודה", הטיחה בו בצלאלי לעיני המצלמות. "הורשעת, הופללת - מספיק. בבקשה, בבקשה, אנחנו הרוסים, לא עוד". ורשבסקי הקשיב לדבריה ולאחר מספר שניות התרחק מהמקום, בליווי עורך דינו.

עונשו הוחמר. ורשבסקי
עונשו הוחמר. ורשבסקי | צילום: החדשות

לאחר החמרת עונשו של המהנדס, אמרה סיגלית בצלאלי: "שש וחצי שנים אני הולכת ברחוב ושומעת 'אימא של הילה בצלאלי' - כולם מכירים, כולם זוכרים את האסון, לא בכדי. זה היה יום נוראי לדמוקרטיה שלנו, לזכותנו להיות אזרחים".

עוד אמרה בצלאלי לאחר מכן: "אני מאמינה בבית המשפט ובמדינה שלנו אנחנו רוצים לחיות במקום יותר טוב והיום זאת ההוכחה שעוד צעד אנחנו עושים כדי שיהיה לנו יותר טוב לחיות פה שנהיה אנשים יותר טובים ומי שכשל ומי שפשע יקבל את הדין".

זירת האסון, 2012
זירת האסון, 2012 | צילום: רויטרס, חדשות

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום תשעה חודשי מאסר על אורן ורשבסקי, המהנדס שהורשע בגרימת מותה ברשלנות של סגן הילה בצלאלי ז"ל באסון קריסת הגשר בהר הרצל לפני שש שנים. העונש התקבל הבוקר במהלך השמעת ההחלטה בערעור שהגישה הפרקליטות, לאחר שלפני שבעה חודשים גזר בית המשפט עבודות שירות בלבד על המעורבים. גם עונשו של יועץ התקשורת יצחק צוקר הוחמר, אך הוא יוכל לרצות את עונשו בעבודות שירות.

עורך דינו של ורשבסקי, אורן שוורץ, אמר כי בכוונתו לערער לעליון: "אסון הר הרצל הוא אסון שהשאיר אחריו משפחה מרוסקת וגם נאשמים מרוסקים. צריך לזכור שבאסון מהסוג הזה אין באמת אנשים רעים שקמים בבוקר ורוצים במותם של אנשים אחרים. נבקש כמובן ללמוד את פסק הדין ובמידת הצורך נמשיך ונאתגר אותו בבית המשפט העליון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו