כמעט שנה וחצי חלפה מאז הותקף גלב גברילוב, מאבטח במחלקת יולדות בביה"ח וולפסון. גבר בן 47 ובנו בן ה-20 תקפו אותו באכזריות, לאחר שסירב לאפשר להם להיכנס לבקר יולדת שהייתה מאושפזת שם, כי הם הגיעו אחרי שעות הביקור המוסדרות. "הוא נגח לי בראש, כל הפנים שלי התמלאו בדם", הוא משחזר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

גלב אושפז במשך שבוע לאחר התקיפה. התוקפים הואשמו בעבירות אלימות חמורות, אבל בית המשפט הקל איתם וגזר שישה חודשי עבודות שירות בלבד על האב. הבן כלל לא הורשע, חרף תיעוד המקרה האלים.

גלב ואשתו אלינה, הורים לילדה בת חמש, מתקשים מאז להתפרנס, וגם הניסיונות להרחיב את המשפחה לא מצליחים בינתיים.  "עברתי שתי הפלות בשנה האחרונה, ובאף אחת מהן לא לקחתי יום חופש – יצאתי למחרת לעבודה", חושפת אלינה. "אני חושבת שזה בגלל הלחץ הנפשי, כי כל יום אני חושבת איך לעבור את החודש".

בימים אלה גלב תובע  שני מיליון שקלים וחצי מהתוקפים, וגם מבית החולים וולפסון, שלטענתו העסיק אותו בתנאים שהקשו עליו להתמודד עם אלימות מהסוג הזה.  "אומרים שצריך להילחם על כל האלימות הזאת בבתי חולים  - איך אפשר להילחם אם אנשים לא מקבלים עונש כמו שצריך?", תוהה אלינה.

מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה: "אנו מגנים כל אלימות באשר היא, ופועלים על מנת למגרה. כשנקבל לידינו את כתב התביעה נלמד אותו ונענה בהתאם". עו"ד צפריר יגור, פרקליטם של האב ובנו שתקפו את גלב, מסר שהם מעדיפים שלא להתייחס לנושא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו