יו
ממלא מקום ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי | צילום: יח"צ, חדשות

יש מחליף לאפי נוה: עו"ד אבי חימי, נבחר היום (שלישי) לראש לשכת עורכי הדין והוא יחליף את עו"ד נוה עד לבחירות שייערכו בחודש יוני 2019. מינוי זה נחשב הישג לעו"ד נוה, שהביע תמיכה בחימי ופעל מאחורי הקלעים על מנת לקדמו. 24 חברי מועצה הצביעו לחימי מתוך 43 חברים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

גם נוה הגיע להצביע, ומקורביו סיפרו שאת קולו העניק לחימי, למרות מצבו המשפטי והשאלה אם הוא יכול להצביע. תפקיד ראש לשכת עורכי הדין התפנה לאחרונה על רקע החקירה שנפתחה נגד נוה בפרשת "המין והמינויים". הוא חשוד בעבירות על טוהר המידות, ובין היתר בקידום שופטות ושופטים בתמורה לשוחד מיני.

דנציגר יחליף את אפי נוה?
הישג לנוה: המועמד שתמך בו ניצח | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

עם פרסום פרטי החקירה וקשירת שמו של נוה בפרשה הוא פרש מחייו הציבוריים-פוליטיים, אך בשלב זה לא ברור באיזה אופן תסתיים הפרשה. בימים אלה הוגש נגד נוה כתב אישום במסגרת פרשת "ביקורת הגבולות", בה הואשם כי סייע לזוגתו לעבור את מעבר הגבול מבלי להחתים את דרכונה.

על-פי חוק לשכת עורכי הדין, אם ראש לשכת עורכי הדין התפטר ועברו שלוש שנים ממועד הבחירות הקודמות למוסדות הלשכה, על המועצה הארצית לבחור בבחירות חשאיות את חבר המועצה הארצית שיעמוד זמנית בראש הלשכה עד למועד הבחירות הכלליות. משכך, חימי יכהן מספר חודשים בודדים.