גרסתו של אביחי מנדלבליט - פרויקט מיוחד: היועץ המשפטי לממשלה יחליט בקרוב אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, ובפרויקט מיוחד שישודר בחדשות סוף השבוע וחלק ממנו התפרסם אמש (חמישי) במהדורה המרכזית הוא מציג את תיקי נתניהו דרך העיניים שלו ומתייחס להתקפות עליו: "אני צריך לעשות את העבודה שלי כמה שיותר מהר אבל כמובן בלי להתפשר על היסודיות והמקצועיות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בתוך כך, פורסם במהדורה המרכזית כי בסביבתו הקרובה של היועמ"ש אומרים כי נתניהו "גורר את כל המדינה למטה", ומזהירים כי המתקפות על מערכת השלטון יביאו לפגיעה בציבור: דף המסרים נגד מוסד היועץ ונגדו מגיע ישירות מלמעלה. ראש הממשלה גורר את כל המדינה למטה. זה עצוב וזה יפגע בכולנו".

1067041
צילום: חדשות

בריאיון המיוחד עמו, התייחס היועמ"ש למתקפות - מימין ומשמאל - שבהן הוא נתון ואמר כי "אסור לתת לזה להשפיע - וזה לא ישפיע. אני עובד רק מקצועית, אני לא יודע מה הוא אומר. רק הראיות מדברות. אין שום דבר אחר".

באשר ל-9 באפריל - התאריך שבו נקבעו הבחירות על רקע החלטתו המתקרבת של מנדלבליט - אמר היועמ"ש לפרשניתנו המדינית דנה ויס כי הדבר לא ישנה את התנהלותו. "עובדים כרגיל", הבהיר. "זה באמת לא עניין שלי, זו החלטה פוליטית, לגיטימית לחלוטין. אני לא, זה לא עניין שמגיע אליי. אני צריך לעשות את העבודה שלי כמה שיותר מהר, אבל כמובן בלי להתפשר על היסודיות והמקצועיות".

"לא הופתעתי מההתקפות" | צילום: החדשות ‎
הקבר שהושחת
השחתת קבר אביו של היועמ"ש | צילום: חדשות

כשנשאל אם חשוב לו לפרסם את החלטתו לפני הבחירות אמר: "אני עובד כמה שיותר מהר כדי לסיים את העבודה ולתת את הממצאים לציבור, בתנאי שאני אהיה שלם עם זה אישית, מקצועית, בסוף זו שאלה מקצועית".

הוא סרב לפרט לגבי הראיות, ואמר כי "יכול להיות שיש דברים מפתיעים באירועים האלה, אבל זה לא הזמן לדבר עליהם בכל מקרה". הוא גם הבהיר שלמרות המתקפות, לא תהיה לו בעיה לעבוד בהמשך עם נתניהו וציין כי עומדת לו חזקת החפות. "אם יהיה שימוע - אני לא אמרתי שיהיה שימוע - אז בוודאי צריך לשמוע את זה בלב בפתוח ובנפש חפצה וזו החובה גם כן המקצועית שלו", השיב בעמימות. ואם נתניהו יחליט בכל זאת להישאר? "בסדר, זה לא קשור אליי", אמר.