זה היה נראה כמו עוד שוד של פיצוצייה: שני חשודים גנבו אלפי שקלים באיומי סכין מקופאי מפוחד. הם הואשמו בביצוע שוד, אלא שבמהלך המשפט התברר שהקופאי המבוהל היה למעשה שותף של השודדים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בתיעוד התקרית שנקלט במצלמות האבטחה ניתן לראות את אחד החשודים מאיים בסכין על הקופאי, שמיד פותח את הקופה וממלא את השקית של השודד בשטרות. המצלמות תיעדו גם את שותפו של השודד, שניסה להסתיר את שדה הראייה של הקופאי השני.

בשלב זה נעשתה הטעות הגדולה של החשוד כשהוא נוגע בבקבוק ומשאיר עליו טביעות אצבע. בהמשך השניים נעצרו והואשמו בביצוע שוד. אולם לסנגורים של השניים, עורכי הדין זאב וישניא ורוני יאיר, משהו בסיפור לא הסתדר והם פנו לפרקליטות בבקשה להעמיק את החקירה.

"רואים בסרטונים שהקופאי לא נבהל"

"אנחנו רואים בסרטוני האבטחה שהקופאי לא נבהל", סיפר עו"ד זאב וישניא, פרקליטו של אחד הנאשמים. "הקופאי מתנהל בצורה מאוד רגועה. מיד לאחר שהוא נשדד, לכאורה, הוא משרת קונים נוספים. רק כעבור ארבע דקות הוא פתאום נזכר לפנות לקופאי השני ואומר לו על דבר השוד".

עו"ד רוני יאיר, פרקליטו של אחד הנאשמים, אמר כי "הבנו ממש בתחילת בחינת הראיות שלא מדובר בשוד בנסיבות מחמירות, אלא מדובר בדברים אחרים לגמרי".

אחרי שהשודדים נחקרו שוב ושוב התברר כי אחד מהם מכיר את הקופאי. בחקירתו החמישית של השודד הוא כבר התוודה שהיה ספק הסמים של הקופאי. כתב האישום תוקן משוד לגניבה, וקורבן השוד הפך לשותפם של השודדים לכתב האישום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו