היועמ
הסעיף שימנע שימוע לפני הבחירות? | צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90, חדשות

הקרב על השימוע: האם מכתב שהפרקליטות לא שלחה בזמן ימנע את פרסום המלצת היועץ המשפטי לממשלה לפני הבחירות? לפני מכתב הזימון שבסבירות גבוהה צפוי להישלח לנתניהו יש סעיף שנקרא "מכתב ידוע". זה קורה כשהמשטרה מעבירה את החומר לפרקליטות, אך מכתב זה לא נשלח. כתוצאה מכך, העיכוב בתהליך עשוי להגיע עד מעבר לסגירת הרשימות לכנסת ולדחות את פרסום החלטת היועמ"ש עד לאחר מועד הבחירות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"מכתב הידוע" קורה כאשר המשטרה מעבירה את חומרי החקירה לפרקליטות. העברת החומרים נעשתה בתיקי 1,000, 2,000 לפני כשנה. זה קרה גם בתיק 4,000 לפני חודשים ספורים אך בכל המקרים מכתב הידוע לא נשלח.

עורכי דינו של נתניהו, בבקשתם מהיועץ שלא לעשות את השימוע לפני הבחירות או שלא לזמן לשימוע לפני הבחירות ביקשו את אותו "מכתב ידוע" המגיע להם. המכתב נשלח רק לפני שלושה ימים, ביום חמישי האחרון. לפי הנחיות פרקליטות המדינה והחוק - ישנם 30 יום להגיב לאותו מכתב. 

סוף התקופה הזאת נופלת 5 ימים בלבד לפני סגירת הרשימות לכנסת. מה יקרה אם פרקליטיו של נתניהו, בתשובה ישלחו 3 ארגזים של חומר ויבקשו מפרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה לעיין בהם בטרם הם מפרסמים את החלטתם?

לפי כל ההערכות, זה לא לגלגל את התהליך לאחרי סגירת הרשימות. היועץ המשפטי לשעבר השופט רובינשטיין אמר בעבר שמבחינתו זה המועד האחרון לפרסום החלטת יועץ משפטי לממשלה לפני בחירות.

גורמים בפרקליטות מתייחסים לאפשרות הזאת בביטול מסוים, אך גם במערכת עדיין לא יודעים אם המאבק הזה יסתיים בסופו של דבר על סעיף פרוצדורלי.